web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

V Portugalsku Ondřej Vostatek dvakrát bodoval

Dne 25. dubna 2021 se v portugalském Estorilu rozjel šampionát FIM CEV Repsol, kde jako jediný český zástupce v kategorii Moto2 – 600 Supersport, jede Ondřej Vostatek. Šestnáctiletý český jezdec, který na poslední chvíli přestoupil do týmu Fau 55, v obou závodech bodoval a připsal si body za páté a sedmé místo.

Už před odletem do Portugalska bylo jasné, že to bude pro Ondru náročný víkend. Přechod do jiného týmu, nepříznivá předpověď, která hlásila na celý víkend déšť a nejistota, zda se podaří vše zvládnout v tak krátkém čase. První tréninkový den se snažil nový tým připravit motocykl tak, aby byl Ondra schopný absolvovat první závody. Po té přišlo na řadu i zajíždění motoru. Druhý tréninkový den začal hustým deštěm. Ondra společně s týmem hledal nastavení motocyklu a v těžkých podmínkách získával potřebnou jistotu.

V den kvalifikace se nečekaně vyjasnilo a začalo se hledat nové nastavení na suchou trať. Ondra postupně zlepšoval zajeté časy a nakonec obsadil ve společné kvalifikaci s Moto2 dvaadvacáté místo a v kategorii 600 Supersport obsadil sedmou pozici. V nedělním warm upu, se mu už podařilo zajet třetí nejlepší čas ve své třídě.

V prvním závodě Ondra výborně odstartoval a dostal se přes dvě řady jezdců dopředu. Držel se ve skupině jezdců své třídy, která bojovala o třetí pozici. Zajel svůj nejlepší čas, ale v polovině závodu začal mít problémy se zadní pneumatikou. Soupeři mu poodjeli a Ondřej dokončil závod na pátém místě.

Ve druhém závodě Ondřej opět dobře odstartoval, ale v první zatáčce špatně zařadil rychlost. Dostal se do boje o čtvrté a páté místo, ale záhy se objevili znovu problémy s řazením a Ondřej začal ztrácet. V polovině závodu už řadička upadla úplně a Ondřej musel do boxu. V závěru závodu se mu podařilo vrátit do závodu a vybojovat sedmé místo.

Ondřej Vostatek uvedl:

„Jsem rád, že jsem mohl odjet první závody FIMU. Spolupráce v týmu funguje velmi dobře. Nakonec nám vyšlo i počasí, takže jsem si první závody moc užil. Potřebovali bychom ještě trochu času na nastavení motocyklu, protože jsem měl celý víkend problémy se zadní pneumatikou a zatím se nám to nepodařilo vyřešit. Ve druhém závodě jsem měl smůlu s řadičkou, takže mě to připravilo o boj o lepší umístění. Měli jsme ale na všechno hodně málo času, takže to vidím optimisticky. Je vidět, že kluci, kteří tu jedou druhý, třetí rok už jsou vyježdění, takže na tom bych taky rád zapracoval. Závěrem chci poděkovat všem za podporu a za pomoc se vrátit zpět do šampionátu a těším se na další závody do Valencie.“ Dodal Ondřej Vostatek na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...