web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Pořad Retro na ČT a motorismus

V archivu České televize se dají občas objevit velmi zajímavé věci. Mezi ně bezpochyby patří i již delší dobu vysílaný pořad Retro.

Pro ty co by náhodou nevěděli – jedná se o magazín mapující design a trendy v Československu po roce 1948. No a ani zde nechybí díly zaměřené na nás, tedy na motoristy. Za shlédnutí stojí jistě díl ze 7.6.2009 o dřívějších motocyklech (tady), kterým tehdy dominovaly Jawy a Čezety, ale nejenom ony. Pořadem provází sympatická Martina Vrbová a každý díl je okomentován pamětníky, osobnostmi a odborníky na dané téma – v tomto díle třeba Dalibor Janda vzpomíná na svou zelenou Kawasaki, známý cestovatel Petr Hošťálek provede částí svého muzea v jižních Čechách a pochopitelně nechybí ani komentář „odborníků“ z NTM. A je tu vzpomenuto snad na každou motorku, která se tehdy po našich silnicích proháněla a v mnohých případech prohání dodnes – od „péráka“, přes československé skůtry, všelijaké Jawy a Čezety až po Babety a Simsony.

retro_1

retro_velorexDalší zajímavý díl, který stojí za podívání je o Velorexu (tady). Sice to není plně jenostopé vozidlo, ale já myslím, že má blíž k motocyklu, než k automobilu. Už jenom tím jawáckým dvoutaktem s nezaměnitelnou zvukovou kulisou.

Pokud jste tedy příznivci našich starých motocyklů a chcete si užít trochu té nostalgie a zavzpomínat na staré časy, berte tento příspěvek jako inspiraci třeba na nadcházející dlouhé večery, protože já myslím, že stojí za to mrknout na to.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...