Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Pořad Retro na ČT a motorismus

V archivu České televize se dají občas objevit velmi zajímavé věci. Mezi ně bezpochyby patří i již delší dobu vysílaný pořad Retro.

Pro ty co by náhodou nevěděli – jedná se o magazín mapující design a trendy v Československu po roce 1948. No a ani zde nechybí díly zaměřené na nás, tedy na motoristy. Za shlédnutí stojí jistě díl ze 7.6.2009 o dřívějších motocyklech (tady), kterým tehdy dominovaly Jawy a Čezety, ale nejenom ony. Pořadem provází sympatická Martina Vrbová a každý díl je okomentován pamětníky, osobnostmi a odborníky na dané téma – v tomto díle třeba Dalibor Janda vzpomíná na svou zelenou Kawasaki, známý cestovatel Petr Hošťálek provede částí svého muzea v jižních Čechách a pochopitelně nechybí ani komentář „odborníků“ z NTM. A je tu vzpomenuto snad na každou motorku, která se tehdy po našich silnicích proháněla a v mnohých případech prohání dodnes – od „péráka“, přes československé skůtry, všelijaké Jawy a Čezety až po Babety a Simsony.

retro_1

retro_velorexDalší zajímavý díl, který stojí za podívání je o Velorexu (tady). Sice to není plně jenostopé vozidlo, ale já myslím, že má blíž k motocyklu, než k automobilu. Už jenom tím jawáckým dvoutaktem s nezaměnitelnou zvukovou kulisou.

Pokud jste tedy příznivci našich starých motocyklů a chcete si užít trochu té nostalgie a zavzpomínat na staré časy, berte tento příspěvek jako inspiraci třeba na nadcházející dlouhé večery, protože já myslím, že stojí za to mrknout na to.

Video:

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...
Dušan Hájek napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den. Reaguji na tento tendenčně napsaný článek jakožto majitel domény Motosvět.cz Dom...