web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Rychlostní rekord elektricky poháněného motocyklu

BUB Motorcycle Speed Trials v Bonneville: Společnost Mission Motors ustavila se svým elektricky poháněným motocyklem Mission One nový rychlostní rekord – a to rychlostním průměrem 150.059 mph (240 km/h). Motocykl vychází ze sériové podoby a nebyl na tento rekord nijak zvláštně upravován. Při několika neoficiálně měřených jízdách bylo dosaženo dokonce rychlosti cca 161mph (257,6 km/h).

A to není vůbec špatné, na to, že je to plně homologovaný elektricky poháněný silniční motocykl. Tohle všechno se děje pouze na jednu rychlost – jenom otočíte plynem a pak už jen cítíte ten neuvěřitelný tah až do nějakých 160 mph.

Tento motocykl jste také mohli vidět na letošní Tourist Trophy na ostrově Man, kde mimo jiné zazářil náš český reprezentant Michal Indi Dokoupil. Od té doby však inženýři tvrdě zapracovali a motocykl Mission One ještě vylepšily, aby byli schopni dosáhnout tohoto milníku.

MissionMission2

„Mission One je neuvěřitelný motocykl“, říká Jeremy Cleland, závodník americké série AMA a AFM a zároveň produktový manažer a testovací jezdec Mission Motors. A dodává: „Tahle motorka je schopná trhat asfalt na závodním okruhu, udělat wheelie při 80 mph a potom přijet sem do Bonneville a pokořit stávající rychlostní rekord elektrických motocyklů.“

Z našeho pohledu to není mnoho jet asi tak 250 km/h, ale uvažme, že je to právě elektricky poháněný stroj a svými špičkovými výkony se ještě nemůže rovnat dnešním superbikům, které jsou přeci jenom o mnoho dále. To bylo také vidět na letošní Tourist Trophy. Ale elektrickým strojům několik věcí přeci jenom hraje do karet, a to žádné emise, ticho a neporovnatelně nižší palivové náklady. Nebo snad ne?

bonneville_2

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...