web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Pořizujete si motorku? Nezapomeňte na povinné ručení motocyklu

Vítr ve vlasech, parádní projížďku a pocit svobody si vychutnává každý milovník motorek. Pokud jste majitelé motocyklu, mějte na mysli, že i na vlastnictví motorky se vztahuje zákonem stanovená povinnost mít zařízené povinné ručení. Přečtěte si bližší informace o tomto pojištění.

Při pořízení motorky věnujte pozornost nejen výběru vhodnému druhu motorky, motopneu, výběru motoru, výkonu či hmotnosti, ale také sjednání povinného ručení motocyklu. Podle zákona č. 168/1999 Sb., který ukládá provozovatelům motorových vozidel povinnost platit každoročně pojištění odpovědnosti z provozu, platí nejen na automobily, ale i pro motorky.

Do kategorie motocyklů patří všechny jednostopé motorové dopravní prostředky, mezi něž patří klasické motorky, skútry, motorová kola, motorové koloběžky, čtyřkolky či tříkolky. Povinné ručení motocyklu hradí veškerou škodu, kterou způsobíte provozem svého motocyklu, druhému vozidlu či jeho posádce. Podobně jako u automobilů ovlivňuje cenu pojištění výkon a staří motocyklu, roky bez nehody či místo bydliště.

Pojištění proti vandalismu

Pojištění můžete sjednat v několika výhodných variantách, a to povinné ručení základ, profi či prémium. Stále častěji dochází k úmyslnému poničení vašeho hýčkaného stroje neznámými osobami, utržené zrcátko či škrábance není zvláště ve městě výjimkou. V rámci povinného ručení Prémium od pojišťovny Slavia nyní nově můžete svůj motocykl ochránit právě proti vandalismu. Tento tarif zároveň poskytuje i limit pojistného plnění pro újmu na zdraví, škodu na věcech a ušlém zisku 100 mil. Kč, asistenční služby, pojištění dopravních pokut Kryštof a cestovní Europojištění.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...