web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Multicar M25 – legenda mezi užitkovými vozy

Víceúčelové „multikáry“ existují již téměř šest desetiletí. Za tu dobu vznikla celá řada modelů. Mezi nimi ovšem vyniká typ Multicar M25, které byl velmi populární zejména u nás.

Seznamte se s modelem Multicar M25

Vozidla Multicar vznikla v polovině 20. století v NDR (Německá demokratická republika), nicméně brzy se stala populární v celém tehdejším východním bloku. Dodnes je přitom mezi širokou veřejností nejznámější model Multicar M25, jehož zrod se datuje do roku 1978. Právě tato varianta v podstatě symbolizuje celý tento fenomén, protože takřka každý ji má spojenu s „multikárami“. Proč ale vlastně byla a stále je tak populární?

Typ Multicar M25 měl jako první model dvoumístnou kabinu, a to s jednoduchým interiérem. Navíc vynikal vysokou užitnou hodnotu a díky menším rozměrům i velmi dobrou manévrovatelností, takže jej šlo používat i tam, kde by větší vozidla neměla šanci. V neposlední řadě zaujal i variabilitou využití (od komunální sféry až po zemědělství), nebo až překvapivě výkonným motorem a robustností, díky níž vydržel i větší zátěž!

Náhradní díly Multicar výrazně prodlužují životnost

Ač vznikají stále nové modely s touto značkou (naposledy to byl v roce 2013 M31), i tohoto „staříka“ je stále možné potkat na českých silnicích, ale také za hranicemi. Pomineme-li jeho kvality, je to i perfektní dostupností součástek – viz náhradní díly Multicar na Světluška.cz. Také díky nim je velmi pravděpodobné, že tento a další typy „multikár“ budou na silnicích k vidění i v brzké a kdo ví, možná i v poměrně vzdálené budoucnosti.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...