web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

S litými koly vás ani zima nezaskočí

Rádi byste, aby vaše auto vypadalo stylově i v zimě? Potom okamžitě zapomeňte na plechové disky. Pokud je na auto dáte, rázem bude zbytečné, že jste připláceli za metalízu, pořídili nové potahy nebo všechny doplňky sladili do jedné barvy. Sáhněte po discích hliníkových a jezděte i v zimě stylově.

Praktické výhody litých hliníkových kol

Žádná kola se nedělají jako zimní nebo jako letní, ale všechna se vyrábí jako celoroční. Tomu odpovídají i výrobní testy. S klidem se tedy porozhlédněte po alu (jinak řečeno litých) kolech. V posledních letech je běžné do materiálů pro jejich výrobu přidávat hořčík či mangan, aby kola byla odolnější proti nárazu a poškození. Díky tomu se nemusíte bát, že kola během zimní sezóny zničíte či znehodnotíte.

Hliníkové disky, která jsou vyrobeny ze slitin hliníku, jsou navíc nejen pevné, ale i výborně odvádí teplo z rozehřátých brzdičů. Zároveň mají větší prostor mezi paprsky kola, což umožňuje lepší chlazení brzdičů a jejich větší účinnost při brždění. Tyto vlastnosti mají pozitivní efekt zejména na celkovou spotřebu, což se vždy přijde vhod.

0102

Estetická stránka alu kol

Nezanedbatelnou roli hraje i design litých kol. U větších kol se zpravidla používají nižší nebo nízkoprofilové pneumatiky. Automobil se tak stane o dost atraktivnější a jízda s ním sportovnější.
Tato kola mají nejen nejmodernější design, ale i módní lakování (u některých dražších kol dokonce speciální lakování, které odpuzuje vodu a nečistoty). Detaily jsou velice propracované, což ocení především opravdoví automobiloví fajnšmekři. Správně zvolené elektrony pak zvýrazní sportovní charakter vašeho automobilu.

Pozor na zloděje

Krásná kola samozřejmě budí pozornost a někdy bohužel i tu nechtěnou. Při koupi litých kol se proto nebojte investovat do bezpečnostních šroubů. Těch několik sto korun navíc za klidnější spaní určitě stojí.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...