web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ekologická likvidace vozidel

Stojí vám před domem starý a nepojízdný automobil a vy nevíte, co s ním?

Každé auto jednoho dne dojezdí a nezbývá nic jiného, než se ho nějak šetrně zbavit. Můžete ho zaparkovat před domem a doufat, že jednoho rána prostě zmizí, nebo ho nechat ekologicky zlikvidovat.

S ekologickou likvidací vozidel je ale spojeno spoustu vyřizování a papírování, do které se většině lidí nechce, a tak po ulicích sem tam potkáte třeba vrak zarostlý trávou. Existuje ale jedna možnost, jak se auta zbavit bez dlouhých front na úřadech. V Auto Dufek se o váš nepojízdný automobil postarají, odvezou ho a vyřídí za vás veškeré papírování, které je s ekologickou likvidací vozidel spojené, a to celé zdarma.

Úřady nechte na Auto Dufek

Akce samozřejmě platí nejen v Praze a okolí, ale také po celé České republice. Součástí likvidace autovraků je i vyřízení formalit spojených s vyřazením vozidla na dopravním odboru hlavního města Prahy a Prahy západ. Pokud je váš automobil nepojízdný, je možné se domluvit i na jeho odtahu.
Společnost Auto Dufek je samozřejmě certifikovaná Ministerstvem životního prostředí ČR, takže vám vystaví i potvrzení potřebné k vyřazení vozidla z dopravního registru. Všechna oprávnění k likvidaci autovraků jsou na internetových stránkách společnosti.

Je to tak jednoduché

A jak to celé bude probíhat? Stačí když se zkontaktujete s některým z pracovníků Auto Dufek, domluvíte si termín návštěvy a zašlete kopie dokladů k autu. Dále už se nemusíte starat vůbec o nic, jen se dostavit na domluvenou schůzku, kdy výměnou za vaše vysloužilé auto dostanete potvrzení o vyřazení vozidla, a pak už jen stačí se s vaším starým autem rozloučit.

Auto Dufek provádí ekologickou likvidaci vozidla na základě zákona č. 185/2001 Sb., který řadí vozidlo s ukončenou životností (autovrak) do nebezpečných odpadů. Díky tomuto zákonu jsou majitelé autovraků povinni předávat svá nepojízdná vozidla pouze autorizovaným zpracovatelům, což Auto Dufek je. Povinnost zpracovatelů je recyklovat minimálně 85% hmotnosti autovraku.

Kompletní autovraky jsou zdarma

Zákon také zakazuje zpracovateli autovraku požadovat za likvidaci vozidla poplatek, také proto je ekologická likvidace vozidel zdarma. To ovšem platí pro kompletní autovraky, pokud nějaká část automobilu chybí, může zpracovatel požadovat po majiteli vozidla finanční náhradu. Kompletnost je totiž primárním cílem ekologické likvidace vozidla a vztahuje se hlavně k částem, které jsou nebezpečným odpadem nebo jsou jím znečištěny. Veškeré potřebné údaje a kontakty naleznete na portálu: www.autodufek.cz.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...