Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Brzdy nám mohou zachránit život

Věděli jste, že špatně seřízené brzdy, nebo jejich vady mohou prodloužit brzdnou dráhu o několik metrů? To může mít při jízdě na motorce fatální následky, a to hlavně s ohledem na naše zdraví. Podobně fatální následky to však může mít i v případě špatných brzd u řidičů kamionů.

Tyto kolosy totiž mohou zranit nás, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Přitom koupit brzdové válce za dobré ceny dnes není žádným problémem, a tak investice do kvality a funkčnosti brzd rozhodně není nijakou vysokou. Navíc je vždy třeba si uvědomit, jaké může mít naše šetření následky. A to platí a platilo vždy, nehledě na to, na jakém stroji, nebo v čem na naše silnice vyjedeme.

Kamiony by měly splňovat i více bezpečnostních hledisek

Zmíníme-li opět ty největší kolosy na našich silnicích, tak je třeba připomenout, že jejich brzdy určitě nejsou to jediné, co nám zajistí bezpečnou jízdu. Vliv totiž mají i kvalitní pneumatiky, či celková kvalita použitých součástí, a také různých prvků. Kvalita materiálu by ale měla hrát roli třeba v případě, kdy pořizujeme vzduchové ventily, o kterých zjisti víc. Právě vzduchová soustava má totiž na provoz kamionu také poměrně velký vliv, a dalo by se říci, že bez určitého tlaku zkrátka kamion nevyjede.

Co je nezbytné i u nás? Kvalita ložisek

Uděláme-li postupný průřez vším, co může naši jízdu ohrozit, určitě je jedním z nezbytných prvků také ložisko. Pokud je jakkoliv poškozeno, riskujeme to, že se nám kompletně vysype, a problém v podobě nehody může být na světě. I proto je dobré raději obětovat peníze za nové, které kup zde. Případná výměna také nemusí být nijak nákladná, a i když opravou ztratíme třeba možnost zajímavé vyjížďky, je vždy lepší sedat na prvotřídně bezpečný stroj, než cokoliv riskovat. A to bychom si měli uvědomit vždy, než vlastně vyjedeme na silnici, a pořádně zatáhneme za plyn.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Závody se nejezdí, ale smlouvy se vesele podepisují.. ...
To je dobrý, okruh není ještě ani způlky a smlouva je rovnou na 10 let, aby to ale neskončilo ...
To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...
To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...