web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Brzdy nám mohou zachránit život

Věděli jste, že špatně seřízené brzdy, nebo jejich vady mohou prodloužit brzdnou dráhu o několik metrů? To může mít při jízdě na motorce fatální následky, a to hlavně s ohledem na naše zdraví. Podobně fatální následky to však může mít i v případě špatných brzd u řidičů kamionů.

Tyto kolosy totiž mohou zranit nás, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Přitom koupit brzdové válce za dobré ceny dnes není žádným problémem, a tak investice do kvality a funkčnosti brzd rozhodně není nijakou vysokou. Navíc je vždy třeba si uvědomit, jaké může mít naše šetření následky. A to platí a platilo vždy, nehledě na to, na jakém stroji, nebo v čem na naše silnice vyjedeme.

Kamiony by měly splňovat i více bezpečnostních hledisek

Zmíníme-li opět ty největší kolosy na našich silnicích, tak je třeba připomenout, že jejich brzdy určitě nejsou to jediné, co nám zajistí bezpečnou jízdu. Vliv totiž mají i kvalitní pneumatiky, či celková kvalita použitých součástí, a také různých prvků. Kvalita materiálu by ale měla hrát roli třeba v případě, kdy pořizujeme vzduchové ventily, o kterých zjisti víc. Právě vzduchová soustava má totiž na provoz kamionu také poměrně velký vliv, a dalo by se říci, že bez určitého tlaku zkrátka kamion nevyjede.

Co je nezbytné i u nás? Kvalita ložisek

Uděláme-li postupný průřez vším, co může naši jízdu ohrozit, určitě je jedním z nezbytných prvků také ložisko. Pokud je jakkoliv poškozeno, riskujeme to, že se nám kompletně vysype, a problém v podobě nehody může být na světě. I proto je dobré raději obětovat peníze za nové, které kup zde. Případná výměna také nemusí být nijak nákladná, a i když opravou ztratíme třeba možnost zajímavé vyjížďky, je vždy lepší sedat na prvotřídně bezpečný stroj, než cokoliv riskovat. A to bychom si měli uvědomit vždy, než vlastně vyjedeme na silnici, a pořádně zatáhneme za plyn.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...