web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Kvalitní pneumatiky mají výrazný vliv na naši bezpečnost

Technologie a vývoj různých bezpečnostních prvků, jde neustále kupředu, ale pokud je něco, co má na náš bezpečný dojezd do cíle největší vliv, tak to jsou určitě pneumatiky. Na první pohled něco tak obyčejného, ale na ten druhý to jediné, co je v kontaktu s vozovkou, po které jedeme.

I proto nejenom experti na motorismus, ale každý zkušený jezdec jasně doporučuje, že dobře zvolené pneumatiky je to hlavní. Nejenom, že dokáže v případě potřeby eliminovat riziko smyku, ale také perfektně drží v zatáčkách, a v neposlední řadě může zkrátit potřebnou brzdnou dráhu, a to pro odvrácení případné kolize.

Nejenom na motorku, ale i na auto

A ačkoliv mluvíme hlavně o motocyklovém světě, mnoho z nás má doma i dvoustopé vozidlo, tedy nejčastěji osobní auto. To sice tolik neláká k dlouhým projížďkám, ale na druhou stranu je o něco praktičtější, a tak se bez něho mnoho z nás neobejde. I u něho by měla být jízda primárně bezpečná, a logicky vše výše uvedené platí i u něho. Navíc je jedinou možností, jak někam vyrazit i v zimě, a tak je dobré pohlídat, aby mělo nové zimní pneumatiky. Jedině tak se není třeba bát sněhových jazyků, většího i menšího sněhového poprašku, nebo případných ledových ploten. A v čem nám může zimní pneumatika pomoci?

•    Dokáže zkrátit případnou brzdnou dráhu
•    Lépe drží na sněhu
•    Minimalizuje riziko případného smyku
•    Díky tvaru dezénu mnohem lépe zabírá, než pneu letní

Klidná a bezproblémová jízda je to hlavní

Ať už autem, nebo na motorce, vždy chceme, aby naše jízda byla v první řadě klidná, příjemná a ničím nerušená. A zatímco na motocyklu je často spojená s příjemnými zážitky, v autě může být noční můrou. Zvláště v horkých dnech, kdy nemáme klimatizaci. Pomoci sice může okénko, ale zvuk proudícího vzduchu rozhodně rozčiluje. To však mohou řešit deflektory, které lze objednat přes internet, a snadným způsobem namontovat. Samozřejmostí je nutnost vybrat je pro konkrétní model vozu. Poté i jízda autem bude o něco příjemnější.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...