Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

„Multikáry“ aneb co jste o těchto vozech možná nevěděli

Starší modely značky Multicar, které lze i dnes potkat na silnicích, sice působí dojmem dávné minulosti, nicméně jejich stálá obliba hovoří za vše. Pojďme se tedy na tato víceúčelová vozidla podívat v krátkosti blíže.

Vozidla Multicar – historie a současnost

Automobily Multicar za sebou mají nejen pestrou minulost, ale rovněž dnes podávají výkony, jež by jim mohla některé mladší vozidla „závidět“. Podívejme se tedy na některé zajímavosti.

•   „Multikára“ je dnes takřka seniorem. Vždyť první vozidlo této značky spatřilo světlo světa v roce 1958, to znamená před šestapadesáti lety! Jednalo se konkrétně o typ M21, který byl bez kabiny, a k ovládání sloužily jen páky. Časem následovala verze Multicar M22 a postupně přibývaly další.

•   Mezi kultovní auta se i na našem území nepochybně řadí legendární Multicar M25, který lze na cestách potkat dodnes. A na tom se zřejmě ani v následujících letech nic nezmění.

•   Díky neustále popularitě vznikají i v současné době nové modely. Kdo by byl řekl, že tato vozidla přežijí rok 2000, nicméně stalo se. Novějšími typy jsou M 27, Fumo, Tremo a teprve před rokem byl představen typ Multicar M 31.

•   Vozidla této značky se navíc nehodí pouze pro práce v obcích, ale můžete s nimi klidně vyrazit na delší výlet. Nevěříte? Pak vězte, že „Multikárou“ lze např. absolvovat cestu z Klabavy u Plzně do Kišiněva a zpět, tedy přes 4 tisíce km!

svetluska 21.8.2014

Kde sehnat kvalitní náhradní díly Multicar?

Oblíbenost těchto automobilů lze vyčíst i ze skutečnosti, že je neustále velký zájem o náhradní díly Multicar, které dnes nabízí mnoho prodejců. Pokud je sháníte i Vy, vyzkoušejte např. internetový obchod Eshop.svetluska.cz. V jeho nabídce naleznete kvalitní náhradní díly Multicar, ale rovněž na další značky automobilů, tedy kupříkladu Avia, Iveco, MAN apod.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej...
Závody se nejezdí, ale smlouvy se vesele podepisují.. ...
To je dobrý, okruh není ještě ani způlky a smlouva je rovnou na 10 let, aby to ale neskončilo ...
To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...