web stats
Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Nové ATV čtyřkolky v praxi

Dali jsme si tu práci a vyzkoušeli jsme pro Vás jednu z novějších čtyřkolek, která se u nás v poslední době objevila na trhu. Jednalo se o čtyřkolku ATV Farm 250 automat. Tento stroj bychom zařadili do segmentu velkých pracovních čtyřkolek. Byli jsme zvědavi na komplexnost tohoto stroje.

Protože mají tyto čtyřkolky homologaci na silnici, na testované místo jsme se dopravili po klasické vozovce. A nutno říci, že silniční přesuny probíhaly i přes terénní vzorek pneu bez obtíží a poměrně pohodlně. I při maximální rychlosti, která je udávána na 80 km/h, jsme nepociťovali výrazné vibrace do rukou, veliký hluk z motoru či vlnění rámu. Čili zde byla na jízdu pracovní ATV čtyřkolka překvapivě komfortní.

Jakmile jsme vjeli do terénu poblíž Křemačova u Mohelnice, bylo jasné, že nastává prudká změna. Ovladatelnost čtyřkolky byla spíše v oblasti dobrého průměru, nebyla nijak skvělá, ale ovládání bylo v přiměřené rychlosti naprosto jisté. Lehká ovladatelnost se zhoršovala ve velmi rychlých zatáčkách, kde větší rozměry byly trošku na obtíž. Naopak při stoupání byl zátah zespodu dobrý a silný a mírné skoky zábavné a bezpečné, zde stroj příjemně překvapil.

ctyrkolka2

Pro pomalé svážení dřeva jsou pracovní čtyřkolky ATV často konstruovány, jakož i testovaná čtyřkolka v tomto našem případě, a tudíž lze předpokládat, že se nějaké to pracování se strojem i v budoucnu setká s úspěchem. Majitel pak vezme jistě za vděk vše, co mu stroj na práci dovolí.

A jaké je naše stanovisko na závěr? Pracovní čtyřkolka ATV Farm 250 má své předpoklady spíše pro nějakou rekreační jízdu a náročnější druhy práce, jako je svážení dřeva a také farmaření, jak již samotný název napovídá. Stroj bychom však těžko doporučili do drsného terénu na výrazné a rychlé dovádění. Nelze však říci, že by se člověk s touto čtyřkolkou nudil. Naopak i s tímto strojem si lze užít dosti zábavy, a to za přiměřenou cenu. Cílový zákazník bude asi spíše nějaký začátečník, farmář či lesník nebo někdo, kdo chce prostě komplexní stroj.

Čtyřkolky byly zapůjčeny firmou sídlící na stránkách www.levnemoto.com.

Komentáře (9)

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Nazdar, Predavate aj na Slovensko?
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Ahoj! Kdo to vyrábí?
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Já mám Farma přes 2 roky ,hned jak to přišlo na trh.Mám najeto 7500km.Syn na tom pořád blbne v lese...já jí používám na statku k výpomoci.Celkem sem se bál když jsem to kupoval ale žádnej problém nenastal...po 3000km jsme měnili čepy na ramenech...Dali jsme tam normální čepy z auta.Tuším že z Fiatu a drží do dnes.Jinak motor šlape jak švýcarské hodinky...
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Ahoj,
prosim te jak velke/pocet zubu/kolecka jsi vymenil pro vetsi vykon,kde jsi je koupil a za kolik?
Dekuji
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)

já si jí také koupil ,na předen jsem si dal malé kolečko a dozádu velkou rozetu a mám to místo trakturku.Sice jede max 30 km ale zase to utahne teměř všechno....

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
atv farm 250 automat,doporucuji jako vyborneho pomocnika na prace kolem domu,mam jej asi 3 mesice.velka spokojenost ve stredne svahovitem terenu/svazeni posekane travy,materialu,dříví atp./
mel jsem obavy z obsahu 250ccm,ale zatim na vse plne postaci,mile prekvapila i nizka spotreba,za ty penize dobra volba! 8)
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
[quote]oskar.blecha: A kolik ten stroj stojí?[/quote]
54900,-kč i s tažným zařízením
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
A kolik ten stroj stojí?
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Super stroj za ty peníze,mám ho doma s manuální převodovkou a na tahaní dřeva z lesa naprosto pecka....
K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...