web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Nové ATV čtyřkolky v praxi

Dali jsme si tu práci a vyzkoušeli jsme pro Vás jednu z novějších čtyřkolek, která se u nás v poslední době objevila na trhu. Jednalo se o čtyřkolku ATV Farm 250 automat. Tento stroj bychom zařadili do segmentu velkých pracovních čtyřkolek. Byli jsme zvědavi na komplexnost tohoto stroje.

Protože mají tyto čtyřkolky homologaci na silnici, na testované místo jsme se dopravili po klasické vozovce. A nutno říci, že silniční přesuny probíhaly i přes terénní vzorek pneu bez obtíží a poměrně pohodlně. I při maximální rychlosti, která je udávána na 80 km/h, jsme nepociťovali výrazné vibrace do rukou, veliký hluk z motoru či vlnění rámu. Čili zde byla na jízdu pracovní ATV čtyřkolka překvapivě komfortní.

Jakmile jsme vjeli do terénu poblíž Křemačova u Mohelnice, bylo jasné, že nastává prudká změna. Ovladatelnost čtyřkolky byla spíše v oblasti dobrého průměru, nebyla nijak skvělá, ale ovládání bylo v přiměřené rychlosti naprosto jisté. Lehká ovladatelnost se zhoršovala ve velmi rychlých zatáčkách, kde větší rozměry byly trošku na obtíž. Naopak při stoupání byl zátah zespodu dobrý a silný a mírné skoky zábavné a bezpečné, zde stroj příjemně překvapil.

ctyrkolka2

Pro pomalé svážení dřeva jsou pracovní čtyřkolky ATV často konstruovány, jakož i testovaná čtyřkolka v tomto našem případě, a tudíž lze předpokládat, že se nějaké to pracování se strojem i v budoucnu setká s úspěchem. Majitel pak vezme jistě za vděk vše, co mu stroj na práci dovolí.

A jaké je naše stanovisko na závěr? Pracovní čtyřkolka ATV Farm 250 má své předpoklady spíše pro nějakou rekreační jízdu a náročnější druhy práce, jako je svážení dřeva a také farmaření, jak již samotný název napovídá. Stroj bychom však těžko doporučili do drsného terénu na výrazné a rychlé dovádění. Nelze však říci, že by se člověk s touto čtyřkolkou nudil. Naopak i s tímto strojem si lze užít dosti zábavy, a to za přiměřenou cenu. Cílový zákazník bude asi spíše nějaký začátečník, farmář či lesník nebo někdo, kdo chce prostě komplexní stroj.

Čtyřkolky byly zapůjčeny firmou sídlící na stránkách www.levnemoto.com.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...