web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Integrální helma - kdy ji zvolit?

Přemýšlíte o koupi nové moto helmy? Správný výběr může být tvrdým oříškem. Pojďte se s námi podívat na jeden typ – na integrální helmu.

Správná helma může na motorce i zachránit život. I proto je důležité věnovat výběru správného typu o něco více času. V první řadě je potřeba si uvědomit, jak a na čem hodláte jezdit. Zcela jinou helmu totiž zvolí vlastník mopedu, který je rád, že dojede z jednoho konce města na druhý, a motorkář, který upřednostňuje cestování na motorce a při jízdě napříč Evropou se nebojí pořádně přidat plyn.

Integrální helma – dokonalá ochrana

Integrální helmy jsou vhodné především pro rychlojezdce a závodníky. Poskytují totiž nejvyšší ochranu. Hlava je chráněna jako celek – od brady, přes čelo až po týl.

Integrální helmy vyšší třídy má možnost výměny předního skla – za čiré, kouřové nebo duhové –, odnímatelné a pratelné polstrování, nastavení chrániče brady a chráněné větrací otvory. Zároveň není na škodu, pokud helma poskytne široké periferní vidění.

A v neposlední řadě musí mít helma certifikaci a být vůbec pro prodej schválena. U helmy více než u čehokoliv jiného se nevyplatí šetřit. Kvalitnější helma vám jednou může zachránit život. A do vlastního života se investovat vyplatí.

Nosíte brýle? Zvolte raději výklopnou

helmaNa druhou stranu je nutné přiznat, že ve srovnání s výklopnou helmou poskytuje integrální o něco nižší komfort. Nasazování i sudování je poněkud náročnější, zvláště pro jezdce, kteří nosí brýle a nehodlají si pro jízdu na motorce pořídit kontaktní čočky.

Bezpečnost na motorce však samotná helma nezajistí. Když odhlédneme od aktivní ochrany, pod kterou patří především samotná bezpečná jízda, měli byste si pořídit pořádné vybavení na motorku. Kvalitní kalhoty a bunda opatřené chrániči vás mohou uchránit před odřeninami i horším zraněním.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...