Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Classic Motocross Ostrov u Lanškrouna

  • Kategorie: Veteráni
  • 15.04.2014
  • Aktualizováno: 15.04.2014

Slunečné ráno přivítalo všechny účastníky 1. závodu seriálu Classic Motocross na louce pod dokonale připravenou tratí závodiště v Ostrově u Lanškrouna.  Po nezbytné administrativní přejímce vyrazili první účastníci na lehce zvlhlou trať skvěle připraveného přírodního závodiště v půl 10.

Kategorie vyhlášené pro závody byly třída classic, tedy motocykly do roku 1975, věkově rozděleny do 50, do 60 a nad 60 let stáří, či snad mládí jezdce. Dále v kategoriích twinshock a evolution – motokrosové motocykly bez rozdílu objemu do roku výroby 1990. Program dne byl doplněn i o motocykly mladší ve třídě open, rozdělen rovněž věkem sportovce.  

V depu závodních strojů bylo lze spatřit skutečné skvosty. Počínaje Jawou 420 z roku 1969 lidově zvanou trubka, Montrealem 250, orignálním žluťákem, několika soutěžními Jawami a v neposlední řadě výřadem skutečně sportovních motocyklů ČZ.  V kategorii EVO vládli stroje v pravdě chlapecké, Kawasaki KX 500. Byla zde rovněž k vidění původní  Suzuki RM 250 a také ČZ 519, labutí píseň strakonické zbrojovky.  

P4125640A už samotný trénink do odpoledních závodů prověřil dokonalou přípravu závodiště,  výbornou organizaci i race control – tedy zápis průjezdu jezdců cílovým sjezdem podél věže (autobus karosa ).  Po dopolední poradě jury s ředitelstvím závodu bylo rozhodnuto, že pro závod budou kategorie twinshock a evolution, stejně jako kat. open a classic sloučeny do jedné rozjížďky a tím pádem nebude ředitelství závodu v časové tísni a mohlo připravit účastníkům milé překvapení ve formě třech patnáctiminutových rozjížděk. Což bylo většinou skvěle fyzicky připravených jezdců kvitováno s bujarým souhlasem.   

P4125888Start závodů byl stanoven na 12:15. Po kategorii open vrazili na žebřík Evolutiony a twinshocky.  Pole jezdců i přes počáteční heroický výkon jezdce na ČZ později ovládly stroje ze země vycházejícího slunce, tedy Kawasaki a Suzuki. To ve třídě Classic bylo ve vedení  napínavěji.  A byl to v první rozjížďce celkově třetí jedoucí Petr Dokoupil kdo byl ten,  kdo se nakonec  smál, kdy po úporné bitvě našich reprezentantů Mitvalského a Říhy, které oba dozadu posunula technická závada štvaného stroje, projel cílem jako první.  Za nimi těsně jedoucí dvojice v kategorii nad 50 let Janda Formánek bojovala o vedení ve své kategorii, jako by byli o 30 let mladší. A třídu starých pánů dokonale ovládl holický Franta Bezdíček, jehož dvoulauf ho vždy dovezl na prvním místě před všemi ostatními. A v podobném duchu se odvíjelo celé odpoledne.  Vždy po startu vznikly skupinky jezdců, kteří  závodili jako o život, vždy však ohleduplně vůči ostatním.  Vyhlášení  nejlepších tohoto podniku bylo  v 17:00 hodin,  vše skvěle připraveno, tak aby i nejvzdálenější účastníci měli dost času na cestu domů.  V kategorii Evolution zvítězil nakonec zvítězil Tomáš Kotiza na RM 250 před Zděnkěm Píšou a Honzou Vítkem oba KX 500. Kategorii twinshock ovládl Martin Kubík před Jardou Jánošem a Tomášem Bulisem – všichni na ČZ. Nejmladší kategorii classic vyhrál domácí David Říha před Petrem Dokoupilem a Petrem Kučerou, starší jezdci se umístili v pořadí Pavel Janda, Venca Formánek a Josef Mareš a kategorii nad 60 již zmíněný Franta Bezdíček před Petrem Kaššem a Láďou Šupem. Kompletní výsledky budou brzy na www.classicmotocross.cz

Závěrem za promotéra šampionátu musíme poděkovat pořadatelům, zdravotníkům, časoměrnému centru, obsluze občerstvení  i divákům. Všichni předvedli nadstandardní přístup k tomuto těžkému, náročnému sportu. Díky…
Za Classic Motocross CZ
Radek Novák

Článek byl naposledy upraven: 15.04.2014

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...