Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

GP Němčice 2013

  • Kategorie: Veteráni
  • 10.10.2013
  • Aktualizováno: 25.03.2019

Chladné až mrazivé ráno přivítalo účastníky již sedmého ročníku věhlasného závodu motokrosu známého též jako GP Němčice. Že jste o něm ještě neslyšeli ? Vaše chyba… Na louce za vsí se sešlo více jak 120 závodníků všech věkových kategorií na strojích různého věku a obsahu. Trať byla vykolíkována na poli, stratmaršál Zdeněk Hořejš si chystal svoje nádobíčko, časomíra rozdávala transpondéry, komentátor trénoval mluvidla, osádka sanitního vozu se zahřívala čajem, obsluha občerstvení přikládala pod grill. Co víc vlastně by účastník či divák závodu měl víc chtít ?

PA054255Trénovalo se od 8:30, program zahájil motokrosový potěr, děti 4 až 7mi leté. Po nich nastupoval dorost na motocyklech 85 a tak dále. Vysokou sportovní úroveň tohoto podniku vyzdvihovala účast jezdců klasických motokorosových motocyklů. Byly zde k vidění stařičké  Jawky, 4taktní Eso a samozřejmě Zetky. Kategorii twinshock doplňovaly KTM, Maico, SWM…. Moderní motocykly všech objemových tříd dvou i čtyřdobé, jezdci různých výkonností. Ale co bylo naprosto nejúžasnější ? Všude byla vidět a cítit naprosto uvolněná atmosféra, sranda, pohoda. Tak asi takhle nějak by měly vypadat závody. Závody, kterých se lidé zůčastňují rádi, závodí se tvrdě ale férově, v depu si účastníci třesou rukama, plácají se po zádech, culí se na sebe i přes to, že si to před minutou dávali jako ve skutečné GP.

PA054030PA054040PA054064

PA054559A snad ani není důležité, kdo byl vítězem a kdo stál na stupních vítězů svařených ze sudů od oleje na nižších stupních či snad na hlíně pod nimi. Krásná podívaná na symbiozu člověka a stroje, úchvatné sportovní okamžiky při soubojích o jakékoli místo v poli jezdců.  Vrcholem bylo předávání velice hodnotných cen téměř všem účastníkům. Od koláčů, přes různé vybavení domácností, pro chlapy tolik ocenitelné až po motochemii, pneumatiky, stojánky, přilby… A v neposlední řadě nelze nezmínit účast světového dreamteamu naší motokrosové historie - Falta, Churavý, Velký, Baborovský. Bohužel, jen Zdeněk na motocyklu. Ostatní pánové jen znalecky přihlíželi výkonům svých kolegů.

PA054084PA054147PA054376

A závěr večera proběhl v nedaleké restauraci v Bezdědovicích. Prý velmi bujaře. A i to k této zábavě patří. Páni pořadatelé, díky. Máte můj obrovský respekt ….

Kompletní fotogalerii naleznete zde: http://trojzubec.rajce.idnes.cz/GP_Nemcice_2013

Za Classic Motocross Czech

Radek Novák

Článek byl naposledy upraven: 25.03.2019

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...