Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

V Aragonu podpořil Ondřeje Vostatka Karel Hanika

O druhém prázdninovém víkendu, 13. – 14. července 2019, se na okruhu Motorland Aragón konaly po páté závody Mistrovství světa juniorů FIM CEV Repsol. Čtrnáctiletého Ondřeje Vostatka, který je letošním nováčkem v prestižní kategorii Moto3, přijel do Aragonu podpořit tento víkend jako coach rider Karel Hanika.

Účastníci světového šampionátu absolvovali první tréninky ve čtvrtek a v pátek. Jezdci kategorie Moto3 začínali podle programu vždy ráno, kdy byly nejlepší podmínky z celého dne, protože jinak na trati panovalo velké horko a trať měla okolo 60 stupňů. Během celého tréninku řešil Ondřej s týmem problémy s gripem a optimální nastavení podvozku. I přes to, se každý trénink dokázal posunout dopředu a pod dohledem Karla Haniky postupně zlepšoval svůj čas na kolo.

V první sobotní kvalifikaci, která se jela ráno, byly lepší podmínky pro zajetí dobrého času než odpoledne. Ondrovi první kvalifikace bohužel nevyšla úplně dobře takticky a obsadil 29. místo. Odpoledne díky vysokým teplotám už nezrychlil a skončil nakonec na 31. místě.

V závodě měl Ondřej pomalejší start a propadl se o dvě až tři pozice dozadu. Hned v úvodu závodu a v první zatáčce došlo vepředu k pádu dvou jezdců a celé pole tím pádem zpomalilo a zhoustlo. Ze zadních pozic nebylo žádné místo na předjetí a možnost dostat se rychle dopředu. Ondřej se pokoušel probojovat dopředu prvních pět kol, než se pole roztrhalo na menší skupinky. V zatáčkách se mu dařilo soupeře předjet, ale na rovinkách mu to soupeři zase vrátili. Nedařilo se mu získat větší rychlost ani ze slipstreamu. Nakonec Ondra bojoval ve skupince o 25. místo, kde se neustále měnilo pořadí jezdců. Do posledního kola bojoval o 25. místo, které držel do poslední zatáčky před cílem. V poslední zatáčce ho zezadu atakoval soupeř na zadní kolo a Ondřej skončil těsně před cílem na zemi a závod pro něj tímto skončil.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

„Myslím, že ten agresivní útok v závěru byl naprosto zbytečný a můžeme být rádi, že jsme oba v pořádku. Mám naštěstí jen pár odřenin. Takže větší štěstí, než někteří kolegové z týmu. Jinak pro mě bylo úplně skvělé tento víkend pracovat s Karlem Hanikou, který mi dokázal hodně poradit a doufám, že bude ještě nějaká další možnost spolupracovat. Mám teď před sebou měsíční pauzu, během které se budu i nadále připravovat, abych mohl podat co nejlepší výkon. Závěrem bych chtěl určitě moc poděkovat za podporu všem, kteří mi fandí a věří mi. Díky moc!“

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...
To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
Petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...