web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Libor Podmol plánuje přeskočit legendární Taxisův příkop

Nejlepší český freestyle motokrosař má před sebou další unikátní výzvu. Jako první člověk přeskočí na motorce Taxisův příkop! Libor Podmol nejznámější překážku slavného dostihového závodu Velká pardubická překoná saltem vzad, ale také nebezpečným saltem vpřed. Náročné triky předvede 11. května v rámci běžeckého závodu BARTH Day. „Velkou pardubickou sleduji každý rok a když koně najíždí na Taxis, trnu pokaždé hrůzou. Jsem nadšený, že přes nejtěžší překážku budu moct přelétnout,“ prohlásil Libor Podmol, mistr světa ve freestyle motokrosu.

V minulém roce přelétl na motorce jako první Evropan přes rodinný dům. Nyní čeká Libora Podmola další bláznivina. Jako vůbec první člověk přeskočí na motorce nejstrašidelnější překážku legendárního závodu Velká pardubická. Tedy skoro třímetrovou propast, před kterou ční metr a půl vysoký živý plot. Taxisův příkop si už vyžádal 24 koňských životů.

„Mám před touto překážkou obrovský respekt. Rád bych si ji přeskočil na koni, ale na motorce se cítím o trochu více bezpečněji,“ dodal s úsměvem Libor Podmol, vítěz prestižních X-Games. A čím bude Taxisův příkop specifický? „Úskalí Taxisu je v mírném převýšení, rozhodně to bude trochu obtížnější než klasický skok na motorce, který předvádíme vždy na rovině.“

Libor Podmol se rozhodl přes Taxisův příkop přeletět také saltem vpřed, což je jeden z nejtěžších triků ve freestyle motokrosu. Doposud ho předvedl v České republice pouze dvakrát, před dvěma lety před vyprodanou O2 Arenou a vloni při exhibici ve Vlašimi. „Salto vpřed je pro mě speciální skok. Je nebezpečnější než běžný backflip, jelikož se blbě kontroluje rotace, a tak si ho nechávám na speciální chvíle,“ dodal mistr Podmol, který v současné době v seriálu mistrovství světa drží průběžné třetí místo.

Pro freestyle motokrosaře bude navíc unikátní, že se projede na slavném dostihovém závodišti. Zároveň Podmol ujišťuje, že udržovaný travnatý povrch významně nepoškodí. „Pro rozjezd mám připravený koberec, dopadat budu na nafukovací rampu. Myslím, že trávu určitě moc nerozryji,“ dodal Podmol, který adrenalinovou akci oznámil v Pardubicích při příležitosti otevření nového showroomu motocentra společnosti BARTH.

Před překážku si bude muset kvůli saltům připravit dvě odrazové rampy. „Samozřejmě velmi rád divákům předvedu další triky, které dávám běžně během závodů mistrovství světa. Doufám, že mě pohled do příkopu neznervózní,“ doplnil Podmol, kterého o víkendu čekají závody mistrovství světa v Mnichově. V průběžném pořadí drží zatím třetí místo.

Nebezpečné kousky předvede Libor Podmol v rámci celodenní rodinné akce BARTH Day, která se uskuteční na dostihovém závodišti 11. května. Na unikátní sportovně-společenskou událost do Pardubic dorazilo v minulém roce více než pět tisíc lidí. Také letos mají možnost účastníci prověřit své síly v rámci desetikilometrového běžeckého závodu. Skok Libora Podmola přes Taxisův příkop se uskuteční během dopoledního a odpoledního programu.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...