web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ve španělském mistrovství CEV bojoval Ondřej Vostatek o vítězství

Ve dnech 20. – 21. října 2018 se na okruhu v Jerezu konaly poslední závody španělského mistrovství CEV. V kategorii Pre-moto3 si vedl výborně český talentovaný jezdec Ondřej Vostatek, který se společně se svým týmem Igax dokázal vypořádat s náročnými podmínkami a v závěru sezóny předvedl velkou bitvu o vítězství.

Předpověď na tréninky a poslední závody španělského mistrovství nebyla příliš optimistická, ale na druhou stranu prověřila schopnosti celého týmu rychle reagovat na aktuální změny počasí a nabízela se možnost otestovat a připravit se do závodu na všechny možné varianty. Tréninky začaly ve čtvrtek na mokré trati. Ondřej postupně zrychloval a zlepšoval zajížděné časy. Na konci dne se už trénink jel na polosuché trati a Ondrovi časy patřily mezi nejrychlejší. V Pátek byla trať suchá, takže tým měl možnost otestovat i „suché“ nastavení motocyklu. Do sobotní kvalifikace se ale nastupovalo na mokrou trať a tak se vše vracelo zpět na „mokré“ nastavení. Ondřej první kvalifikaci zvládl na slušném sedmém místě. Ve druhé kvalifikaci se ještě více rozpršelo, takže se jelo za velmi vydatného deště. Jezdci již nemohli vylepšit své časy, ale Ondřej dokázal zajet pátý nejrychlejší čas. Po součtu kvalifikací zůstalo pořadí stejné jako v první kvalifikaci a to znamenalo pro našeho jezdce sedmé místo na startovním roštu.

Warm up před nedělním závodem se jel na polosuché trati, kde byli místy kaluže vody. Ondřej měl za těchto podmínek vyzkoušet maximální limity motocyklu, což se podařilo. V jeho dvou nejrychlejších kolech, kdy atakoval nejlepší čas warm upu, ale přišel highsider dvakrát po sobě na stejném místě. Ondřej oba dva dokázal bez problémů ustát a poté už dokončil warm up v klidu, kdy se snažil pošetřit techniku do závodu. Ještě těsně před startem závodu nebyly jednoznačné podmínky a tým čekal do poslední chvíle s nastavením motocyklu. Osm minut před startem se tým rozhodl pro suché nastavení motocyklu.

Ondřej odstartoval ze sedmé pozice a již do první zatáčky se dokázal propracovat do vedoucí skupinky jezdců. Pak začala velká bitva v šestičlenné vedoucí skupince o každou pozici. Pozice jezdců se neustále měnily a do zatáček najížděli mnohdy pohromadě po třech vedle sebe. Ondřej se během závodu dostal několikrát do vedení nebo na druhé i třetí místo. Šance všech jezdců byly velmi vyrovnané. V předposledním kole Ondra kontroloval třetí pozici. V závěru závodu zaútočil úspěšně na vedoucí pozici a dostal se do vedení. Do poslední zatáčky najížděl na první pozici, když byl tvrdě atakován domácím Danielem Muňozem, který našeho jezdce vytlačil za obrubníky. To Ondřeje zpomalilo a v cíli o 0,3 desetiny sekundy odsunulo z prvního místa na konečné páté místo. Pátým místem se Ondřej loučí se španělským šampionátem a kategorií Pre-moto3 také v celkovém hodnocení šampionátu CEV 2018, kde se stal historicky nejúspěšnějším českým jezdcem, který kdy v této kategorii jel. 

Jan Vostatek po závodech řekl:

„Myslím, že to byly na závěr perfektní závody, i když od bedny nás dělilo několik set metrů a trochu štěstíčka. Ondra předvedl vynikající výkon a od počátku bojoval ze všech sil, takže si rozhodně zaslouží respekt a uznání. Nakonec vyšlo i to počasí, kdy jsme si mohli připravit a vyzkoušet různé varianty. Musím také poděkovat všem klukům z týmu za skvěle odvedenou práci nejen teď, ale po celou sezónu tomu dávali, stejně jako my, maximum. Před Ondrou skončili všechny motocykly MIR, které mají jiný motor a koncepci oproti Beonu, takže na motocyklu Beon byl Ondra vlastně nejlepší.“
„Jinak Ondřej celou sezónu jezdil ve španělské top five, takže bychom rádi postoupili zase o něco výš a to do Juniorského mistrovství světa, do kategorie Moto3. Čeká nás ještě jeden závod v Talent Cupu a pak spoustu další práce, která bude nesmírně obtížná, abychom všechno zvládli a pro Juniorské mistrovství světa zajistili vše potřebné. I když pro to jako rodina děláme maximum, bude hodně záležet také na našich partnerech. Všem bych chtěl proto touto cestou moc poděkovat za důvěru a za to, že jsou s námi na naší nelehké cestě. Pevně věříme, že s námi budou i nadále a budou se chtít podílet na snu jednoho šikovnýho kluka, který už několik let ukazuje, že něco umí, a který dělá dobré jméno své zemi v tomto náročném sportu. Takže díky všem, co nám pomáhají, hlavně Compos Distribution, Network Support, Psi Hubík, Shark, Tyrex a doufáme, že i Autoklub ČR nebude stát stranou a podpoří nás v Juniorském mistrovství světa stejně tak, jako v minulosti všechny naše předchůdce.“ Dodal Jan Vostatek na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...