web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek: „Po nejlepší kvalifikaci sezóny přinesl déšť velké zklamání“

O uplynulém víkendu 13. - 14. října se jezdci šampionátu FIM CEV Repsol sešli na okruhu v Albacete, aby se utkali o body v předposlední bitvě roku 2018. V kategorii European Talent Cup si vedl výborně v kvalifikaci český jezdec Ondřej Vostatek, kde se ztrátou čtyř desetin sekundy na prvního obsadil sedmou příčku a ve warm upu před závodem zajel pátý nejlepší čas v konkurenci čtyřiceti jezdců. Velké naděje na úspěch však zhatil déšť, který vypukl těsně před startem závodu. Náš jezdec si bohužel nedokázal poradit se změnou počasí a závod dokončil tentokrát bez bodů na osmnáctém místě.

Letos podruhé zavítal Ondřej Vostatek na okruh v Albacete, na kterém se mu daří a kde hned v úvodu sezóny 2018 slavil druhé místo ve španělském mistrovství CEV v kategorii Pre-moto3. Přijel proto do Albacete s velkým odhodláním pokusit se o podobný úspěch i v European Talent Cupu. Společně s týmem Igax ladil Ondřej během tréninků poslední úpravy na motocyklu, který byl od počátku velmi dobře připraven.

V obou opět těžkých kvalifikacích se mu podařilo zajet sedmý nejlepší čas se ztrátou 0,4 sekundy na pole position. Nicméně do jedné vteřiny se vešlo rekordních dvacet jezdců, takže byl velký předpoklad k tomu, že závod bude velká podívaná a vyhrát může kdokoliv. Ve warm upu před závodem Ondřej potvrdil svojí rychlost pátým místem a vše vypadalo velmi nadějně.

Těsně před startem závodu se ale změnili ideální podmínky a přišel déšť. Start závodu byl díky tomu o několik minut opožděn. Ondřej se po penalizaci soupeře posunul na startovním roštu nakonec na šesté místo. Uzavíral tedy druhou řadu, což byla jeho nejlepší startovní pozice v ETC tuto sezónu. Start se Ondrovi podařil a svojí pozici na startu neztratil. Vzápětí se však nepochopitelně propadl doprostřed závodního pole a bylo jasné, že dostat se zpět na špičku bude hodně těžké. Celé závodní pole jezdců se hned v úvodu závodu roztrhalo a velké problémy mělo hodně favoritů. Do posledního kola závodu nebylo jasné, kdo se bude radovat z vítězství. Náš jezdec jel ve skupině bojující o body, kde se pozice neustále měnili. V poslední zatáčce byl ale Ondra „dlouhý“ a soupeři tuto šanci využili a v cíli ho odsunuli na osmnácté místo.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

„Do Albacete jsem se hodně těšil, protože zdejší okruh mi jde a vyhovuje mi. V tréninku vypadalo všechno dobře a zajížděl jsem dobré časy. Kvalifikace se mi myslím povedla a všichni jsme měli velkou radost a těšili se na závod. Ve warm upu jsem se dokázal ještě posunout na páté místo, což bylo fantastické. Pak ale přišel déšť a já věděl, že to bude těžké… Na vodě jsem celý rok netrénoval, takže tyto zkušenosti mi budou chybět. Start se mi celkem podařil, ale udělal jsem před startem školáckou chybu, když jsem si setřel déšť z hledí rukavicí. Do první zatáčky jsem vůbec neviděl a propadl se doprostřed pole. Pak už jsem bojoval sám se sebou. Chtěl jsem urvat alespoň nějaké body, ale v posledním kole jsem byl dlouhý a soupeři toho využili. Jsem hodně zklamaný, že se mi závod vůbec nepovedl.“

„Hodně jezdců by se vymlouvalo na problémy s technikou nebo na špatné pneumatiky, ale musím říct, že tohle jsem prostě pokazil já. Můj tým odvedl perfektní práci a motocykl byl připraven výborně, takže klukům z týmu se moc omlouvám a snad bude ještě příležitost, jim i sobě to vynahradit.“ Dodal Ondřej Vostatek.

„Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Pravda je, že Ondra na trénink během sezóny nemá moc času a na vodě už vůbec ne. Jsme pořád na cestách a po závodech, a když už jsme doma, tak musí také dohánět školu a udržovat se v kondici. Zkusíme se na to zaměřit po sezóně, to už snad bude času víc. Ondra má rád rychlost a na vodě to prostě není ono, takže se s ní moc nekamarádí. Potřebuje delší dobu si na ní zvyknout a získat jistotu, což je za takových podmínek jako byli teď určitá nevýhoda, ale dá se na ní pracovat. Ondrovou velkou výhodou je, že velmi dobře cítí motorku a dokáže posouvat společně s týmem její možnosti, i když to třeba na první pohled nedává smysl. Je schopen přispět k posunu dopředu a to zase mnoho jezdců nedokáže.“ dodal Jan Vostatek na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...