web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

V Jerezu bojoval Ondřej Vostatek o Top ten

Poslední zářijový víkend 2018 pokračovaly závody FIM CEV Repsol na jihu Španělska na okruhu v Jerezu. Do kategorie European Talent Cup bylo přihlášeno rekordních padesát jezdců s celého světa a na start dvou závodů se jich nakonec postavilo pětačtyřicet. V obrovské konkurenci si vedl výborně náš jezdec Ondřej Vostatek, který si vybojoval další body za jedenácté a desáté místo a v celkovém pořadí šampionátu drží průběžnou třináctou příčku.

Na tento krásný a oblíbený okruh se vydali jezdci za krásného avšak větrného počasí k prvním tréninkům už ve čtvrtek. Ondřej se svým týmem z počátku hledal vhodné nastavení motocyklu, ale objevily se problémy s motorem, který bylo nutné nakonec vyměnit. V pátečním tréninku pak začal Ondra své časy postupně zlepšovat a překonal své maximum na této trati z loňského roku o více jak jednu sekundu.

V sobotní kvalifikaci se opět zrychlovalo. Obrovská vyrovnanost jezdců a vysoká kvalita této kategorie ukázala více jak patnáct jezdců v jedné vteřině, které dělily pouhé tisíciny. Ondrovi se podařilo sice zajet svůj nejlepší čas, ale v první kvalifikaci to stačilo pouze na 19. místo. V druhé kvalifikaci se teplota trati ještě zvedla a v těchto podmínkách dokázalo zlepšit své časy už jen minimum jezdců. Mezi nimi byl i Ondřej Vostatek, který většinu času druhé kvalifikace figuroval na druhém místě. V závěru kvalifikace sice klesnul na místo osmé, ale po součtu obou kvalifikací se posunul na 15. místo a vylepšil svojí pozici na startu.

Start v prvním závodě se Ondrovi povedl perfektně a dostal se o několik pozic dopředu. V první zatáčce se ve velkém „chumlu“ jezdců však dostal do kleští soupeřů, kde byl přinucen zpomalit. Tím bohužel přišel o svoje získané pozice a vrátil se zpět na původní pozici. Přesto se držel ve vedoucí skupině. V druhé půli závodu došlo k několika závodním incidentům a patnáctičlenná vedoucí skupina se začala trhat. Ondřej se posunul na třinácté místo a bojoval o desátou pozici. Závod nakonec dokončil na jedenáctém místě.

Ve druhém závodě Ondřej opět dobře odstartoval a podařilo se mu tentokrát zvolit lepší stopu v první zatáčce. Dostal se opět do vedoucí skupiny jezdců, která byla znovu velká a vyrovnaná. Postupně se dokázal posunout dopředu a ve skupině pak bojoval o osmou pozici. Podařilo se mu zajet čtvrtý nejrychlejší čas závodu, ale dostat se do boje o pódium se mu už bohužel nepodařilo. Tento silně osazený závod přesto dokončil na výborném desátém místě s minimální ztrátou na vítěze.

„Byly to snad nejtěžší závody v letošní sezóně! Prostě paráda, dívat se kolik dobrých jezdců se tu sešlo. Takže je to skvělé a moc jsem si to užil. Byli jsme opět vepředu a pódium bylo blízko. Ondra se cítil dobře a tuto trať má velmi rád. Škoda jen, že povrch tratě nebyl místy úplně ideální. Takové závody jsou pro nás prostě ideální. Na jezdce jsou pak během závodu kladeny velké nároky. Je potřeba získat odolnost proti velkému stresu, rychlost se správně rozhodovat, hledat a zkoušet nové možnosti a cesty, získat větší sebedůvěru. Neudělat sebemenší chybu, protože o úspěchu rozhodují úplné maličkosti. To jsou věci, které mimo takto kvalitní závod těžko nasimulujete. To jsou věci, díky kterým se můžeme posunout zase dál. Pokud se nám toto podaří alespoň trochu zlepšit, věřím, že na to pódium Ondra jednou dosáhne“ dodal Jan Vostatek po závodech.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...