web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Abraham ve Valencii bojoval o čtvrté místo, osmou příčku bere jako zklamání

Napínavý souboj od začátku až do konce předvedl český motocyklový závodník Karel Abraham v závodu na španělském okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Český závodník celých třicet kol bojoval se svým úhlavním rivalem v boji o titul nováčka roku Calem Crutchlowem. V posledním kole se dokonce dostal přes Daniho Pedrosu na čtvrté místo, v souboji s Britem ale nakonec neuspěl a po lehkém pádu dojel na osmém místě.

Začátek závodu poznamenal pád čtyř jezdců. Álvaro Bautista po uklouznutí poslal do kačírku kromě svého motocyklu i tři jezdce na Ducati – Valentina Rossiho, Nickyho Haydena a Randyho de Punieta. Abraham, který startoval ze čtvrté řady, se kolizi dokázal vyhnout a propracoval se během prvního okruhu na šesté místo za Cala Crutchlowa, který byl v celkovém hodnocení šampionátu o jediný bod před Abrahamem. S ním pak většinu závodu soupeřil o pátou pozici, která by českému jezdci zajistila titul nováčka roku. „Závod byl perfektní, skvěle jsme si zazávodili, myslím, že to muselo být napínavé i pro diváky,“ popsal souboj Abraham.

Několik kol před koncem se nad španělskou tratí spustil drobný déšť, po němž jezdci začali zpomalovat. Neustále bojující Abraham s Crutchlowem tak dokonce dojeli čtvrtého Španěla Daniho Pedrosu.

Val_5

V posledním kole se Abrahamovi podařilo předjet Crutchlowa i španělského špičkového jezdce na tovární Hondě. „Doufal jsem, že pomalejší Pedrosa za sebou chvíli Crutchlowa udrží a já mu stihnu poodjet,“ popsal Abraham svoji taktiku v posledním kole. S Crutchlowem si pak ještě jednou vyměnili pořadí, pak ale český závodník zavadil o zadní kolo Brita a vyjel z trati. „Stalo se to v místě, kde jsem čekal, že to ještě zkusí. Byl jsem ale moc rychlý a nechal jsem se zavřít,“ nastínil Abraham. Do závodu se i po lehkém pádu stihl vrátit a dojel na osmé příčce. „Co na to mám říct. Strašně mě to mrzí. Byl to skvěle rozjetý závod. Mohl jsem udělat nejlepší výsledek v sezoně a ještě šlo o titul nováčka roku. Štve mě to, ale takové věci se prostě stávají. Tahle sezona prostě byla trochu smolná, tak budu doufat, že příští rok budeme mít víc štěstí,“ dodal Abraham. Jeho rival, který nakonec dokončil závod na čtvrté příčce, přišel Abrahamovi po dojezdu do cíle potřást rukou a celý sporný incident si spolu v dobrém vyříkali.

V pořadí mistrovství světa silničních motocyklů obsadil jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing, který celkově získal 64 bodů, čtrnácté místo. „Kdyby se povedlo i těch pár smolných závodů, které jsme měli, tak jsem mohl mít klidně o dvacet bodů víc a pohybovat se někde kolem jedenáctého místa na úrovni nejlepšího netovárního jezdce Ducati Barbery,“ odtušil Abraham.

Český závodník si už zítra přebere novou motorku Ducati Desmosedici GP12. Tu pohání nový motor o objemu 1000 kubických centimetrů na rozdíl od letošní osmistovky. „Mám z té motorky respekt, ale těším se, až ji vyzkouším. Zatím každý přechod na silnější motorku pro mě znamenal zlepšení, tak doufám, že to bude platit i v příští sezoně,“ uzavírá Abraham.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...