web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Let českého kamikadze

Kapitoly článku

I přes výlet do japonského kačírku již ve druhé zatáčce prvního kola, veze domů z Motegi Jakub Kornfeil další body z MS třídy do 125ccm.

 

Cesta českého závodníka za dalším přírůstkem do bodové tabulky nejnižší kubatury však byla krušná, když v přemíře snahy musel na úvod závodu mimo trať, aby pak v zápětí předvedl „let“ nebo chcete-li jízdu, jenž by se dala bez skrupulí přirovnat k japonským kamikadze.

Kuba-Motegi-2

Jakub Kornfeil: „Do závodu jsem nastupoval s tím, že budu chtít porazit Angličana Kenta, bohužel se tak ovšem nestalo a on tak naopak navýšil bodový rozdíl mezi námi na nynějších už 15 bodů. Elitní desítka se mi tak vzdaluje, nicméně šance to stáhnout a bojovat o nyní, ještě stále žije. Myslím, že pokud bude „zbytek“ týmu, což samozřejmě není zbytek, ale jeho převážná část, jak účastna v Austrálii, tak i do konce roku budou všichni fungovat tak jako my, co jsme byli v Japonsku, tak na konečnou desátou příčku v MS máme. Při nejmenším bychom si ji alespoň zasloužili. V dnešním závodě jsem předvedl opět stíhací jízdu, která byla podobná té na Sachsenringu, a jsem za svůj výkon rád. Podařilo se mi předjet 19 lidí, v Německu to bylo „jen“ 17 „kusů“. Vše začalo vydařeným startem, ovšem v první zatáčce jsem se po kontaktu s jedním ze soupeřů o dvě místa propadl a vše jsem chtěl napravit hned v zatáčce následující, což se mi však stalo osudným a vyjel jsem ven. Ne však jen z ideální stopy, ale zkrátka následovala motokrosová vložka a než jsem se z toho vyhrabal, všichni byly už za prvním tunelem. Celý tento manévr vznikl úplně popravdě proto, že jsem si nechtěl nechat odjet tu přední skupinu a Italové Tonucci a Morciano by mne od ní na 100% odpojili. A tak jsem s trochou nadsázky, po tomto výletu mimo trať mohl zapomenout na boj o 5 – 7.místo. Po té co se gumy očistily a zahřály, započal tedy počínaje druhým kolem můj let ala „kamikadze“. Nemá cenu popisovat všechny ty souboje a kontakty, protože jich bylo hodně a popravdě řečeno v tom mám sám i trochu guláš, ale s pěti body za jedenácté místo můžu říct, že jsem spokojený. Na druhou stranu však mohl závod trvat i o dvě kola déle a bylo by ještě líp. Strašně moc si cením toho, že jsme ve skromném stavu byli schopni skončit jedenáctí v MS a mám radost i za to, že bodovali oba týmoví kolegové, což je pro šéfa týmu zcela určitě obrovská satisfakce za ty útrapy a zcela vyčerpávající víkend. Všichni pracovali tento víkend excelentně a to dík není velké, ale přímo obrovské.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...