web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Nebylo to zlý, mohlo to být lepší

Kapitoly článku

Vůbec se nedá říct, že by Jakub Kornfeil přecenil po včerejší kvalifikaci svá slova. V dnešním závodě opravdu opět bojoval o další své umístění v elitní desítce, i když však nakonec projel cílem až na místě dvanáctém.

Excelentní  start měl český mladík do závodu své třídy, když se dokázal ze sedmnácté startovní pozice posunout až na místo desáté a figuroval na něm po celá tři úvodní kola. Mezitím se pole začalo drobně trhat a společně s Kubou se zformovala skupinka, v níž kromě Oliveiry, Viňalese, Moncaya a Folgera, byl i druhý český jezdec, Miroslav Popov. S dalším vývojem se však nespokojil Folger a Viňales a oběma se podařilo od svých soupeřů odpoutat. Zbývající ostatní pak spolu bojovali až do úplného finiše a některé souboje se neobešly nejen bez ostrých loktů, ale také bez chyb jednotlivých jezdů, které nakonec měly vliv na konečný výsledek.

Misano_ned_race_125_251Misano_ned_race_125_098

Jakub Kornfeil: „Měl jsem opravdu fantastický start a výkon bych hodnotil za „čtyři“…!, ale body J. Štve mne ovšem, že jsem na svém kontě mohl mít těch bodů více. No škoda…, teď už nic. Dost mne štve hlavně to, že jsem prohrál se Španělem Moncayem, protože můžu opravdu s klidným srdcem říct, že na něj jsem měl. Na druhou stranu jsem spokojený hlavně s celou úvodní částí závodu, kde jsem chytil velmi dobrý rytmus a i časy tomu odpovídaly. Ten závod byl z mého pohledu možná více dramatičtější, než bych opravdu předpokládal, protože to byla fakt dost velká bitva, při níž se pořadí velmi často měnilo často a rozhodovaly individuální chyby. O mém výsledku však rozhodl Mira Popov, který nás oba drobnou jezdeckou chybou odpojil právě od Španěla Moncaya a ztrátu se mi už nepodařilo zlikvidovat. Za ty čtyři body jsem ovšem po celém průběhu víkendu i tak rád, byť na mne Angličan Kent znova 6 bodů získal, ale snad to bude v Aragonu dobré a o tu desítku budeme ne jen bojovat, ale budeme se v ní pohybovat již od úvodního tréninku.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...