web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Podmol dostal cenu za odvahu od ředitele Dakaru! Říkají mu Rocky

Už jen dojezd je vítězstvím… Libor Podmol na Dakarské rallye dokončil čtvrtou etapu, do které nastoupil po zašitém šrámu nad pořádně napuchlým okem. Během jízdy v poušti na něj prakticky neviděl. „Přilepil jsem na víčka tejpu, abych ho měl alespoň trochu otevřené během jízdy. Vůbec mi to nepomohlo. Etapu jsem zvládl jedním okem, což byl fakt zážitek,“ hlásil z cíle vyčerpaný freestyle motokrosař, který po skoro 300 měřených kilometrech dojel 82. se ztrátou hodiny a pětadvaceti minut. Po dojezdu na něj čekalo překvapení – obdržel od ředitele závodu Davida Castery cenu za odvahu!

Podmol v pondělí nepříjemně havaroval, když najel na šutr a hlavou dopadl na další kámen. Odmítl převoz do nemocnice a přímo na trati mu medici zašili krvavou ránu nad okem pomocí devíti stehů. „Říkají mi tady Rocky,“ doplnil s úsměvem Podmol, který je v navíc v kategorii bez asistence a nikdo mu v bivaku s motorkou nepomáhá.

Před čtvrtou etapou si stanovil jednoznačný cíl – hlavně dojet do bivaku. A to splnil. „Neviděl jsem ale skoro nic. Jednou jsem přehlédl díru a spadl jsem. Nakonec jsem ale zvládl dojet do cíle. Nechápu, jak nějací lidi mohou řídit s jedním okem, je to fakt hustý,“ prohlásil Podmol, který v bivaku musel ještě vyměnit filtr, olej a pneumatiky.

Stále je však odhodlaný dokončit letošní Dakarskou rallye. V průběžném pořadí je na 61. místě se ztrátou 6 hodin a 20 minut. V kategorii jezdců bez asistence je na sedmé příčce. Důležité pro mě je, že nemám zlomenou ruku. Tu jsem hodně cítil po tom pondělním pádu v kamenech, v medical centru na rentgenu žádnou zlomeninu naštěstí neodhalili. Mám jenom namožené vazy, takže to akorát bolí,“ popsal Podmol, který za svoji nezdolnost a odhodlání dostal od organizátorů v úterý večer cenu.

Přímo na podiu v bivaku předal Podmolovi speciální sošku beduína David Castera, ředitel Dakarské rallye. Krátká radostná chvilka ve večeru, ve kterém dlouho servisoval svoji motorku. Skončil těsně před desátou večerní hodinou. „Vstávám kolem půl čtvrté ráno, takže to bude zase bída. Dám rychlou sprchu a půjdu spát,“ dodal znavený Podmol.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...