web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Podmol je zpět na Dakaru: ztloustl, posílil a těší se na duny!

Plánuje napravit své zaváhání z minulého roku. Tehdy Libor Podmol vypadl hned v úvodní etapě Dakarské rallye, když si po pádu zlomil dva hrudní obratle. Stalo se tak přesně v prvním dni minulého roku. Proto, aby se to neopakovalo, se úspěšný freestyle motokrosař zaměřil v přípravě na vytrvalost, celkovou kondici a rovnováhu. „Zároveň vím, že není potřeba se hned v úvodu někam hnát, Dakar je dlouhý a pekelný závod,“ prohlásil Podmol, který v roce 2021 skončil na 31. místě a v některých etapách se přiblížil k nejlepší dvacítce celkového pořadí.

Ví, že má své kvality, zkušenosti a velké odhlodání. A rád by to prodal na nadcházejícím ročníku Dakarské rallye. V Saudské Arábii pojede v kategorii bez asistence. „Poslední fáze přípravy proběhla dobře, dolaďoval jsem fyzičku, měl jsem trénink na motorce. Jak opadl sníh, vyrazil jsem do Pánova u Hodonína na tamní písčitou dráhu. Z přípravy mám dobrý pocit,“ dodal Podmol, který si zařizoval kompletně všechno sám.

A ještě v polovině prosince absolvoval FMX Gladiator Games, tedy tradiční freestyle motokrosovou akci v O2 aréně. „V odpoledním závodě jsem se prokousal až do finále, s čím jsem nepočítal. Celkově jsem jezdil dobře. Ale hodně se kontroval a šetřil, O2 aréna je menší a klouzavá, stačila chybička a mohl z toho být velký průser,“ doplnil Podmol, mistr světa freestyle motokrosu z roku 2010.

Před novým ročníkem se Podmol zaměřil na posilování, vytrvalostní tréninky a balanční cviky. Vše driloval v pravidelném režimu s Karlem Kolpekem, kondičním trenérem a výživovým poradcem. „Započali jsme někdy v srpnu a společně se mnou absolvoval hodně tréninků, dohromady vymýšlíme plán přípravy,“ doplnil Podmol, který nedržel žádnou dietu. „Naopak jsem se snažil žrát, co se dalo, abych přibral a posilnil. Užíval jsem také různé směsi ze superpotravin od značky Gaia.

Podmol pojede v kategorii bez asistence, takže po dojezdu do cíle si bude muset motorku servisovat zcela sám. To si vyzkoušel letos v Rumunsku, kde skončil na skvělém druhém místě v celkovém pořadí. „Doufám, že na motorce moc práce nebude. Klasický servis zas není nic složitého,“ dodal Podmol, tvůrce několika freestyle motokrosových triků.

Digitálního roadbooku se nebojí

Legendární český motocyklový závodník už je v Saudské Arábii, kde se hlavní soutěž rozjede 5. ledna. Společně s týmem Fesh-Fesh si vyzvednul techniku. Nejvíce se těší na duny. „Jen po mých zkušenostech z roku 2021 bylo na trase dun tak ze třiceti procent. Zbytek tvořilo kamení, polní cesty nebo řečiště, což úplně zábava není. Vlastně v dunách jsem byl naposledy před třemi lety, v loňském ročníku jsem se k nim ani nedostal,“ dodal Podmol.

Nový film Libora Podmola: Cesta za snem a bezvědomím: https://www.youtube.com/watch?v=FTO8IvPtPrE

Strach nemá ani z digitální navigace, naopak. „Na nový roadbook se celkem těším, odpadne nám ranní namotávání roadbooku, což po pár dnech s bolavými prsty byl celkem boj. No a doufám, že se ten tablet nebude sekat nebo psát nějaké errory... Ještě nikdy jsem s digitálem nejel,“ prohlásil Podmol, který v posledním loňském dni zveřejnil svůj nový film – Cesta za snem a bezvědomím. Týká se loňského ročníku Dakarské rallye a přípravy na něj. Film je k vidění na youtube kanálu Podmola zcela zdarma.

Tím výčet kulturních událostí u Podmola nekončí – 3. února plánuje Dakarské šílenství 2, jedinou podakarskou talshow v Praze v Royal Theatre and club. „Nebudu tam sám, slíbili mi účast i další kluci jako Martin Michek, David Pabiška a tým Fesh Fesh. Chci z toho mít letos takovou party, kde se všichni pobavíme na otevřeném baru,“ přál si Podmol. Lístky najdete na Goout.cz nebo QRTicket.cz.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...