web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Čekání na déšť

Zaprší či nezaprší? Otázku již si kladli před dnešní kvalifikací všech tří kubatur šampionátu MotoGP na okruhu Montmelo u Barcelony zcela všichni. A právě díky této skutečnosti, byl pak její průběh chvílemi dosti hektický. Nakonec se ovšem vše odehrálo za sucha a Jakub Kornfeil si ve své třídě vybojoval patnáctou startovní pozici do zítřejšího závodu.

Tím ovšem téma deště nekončí. Otázka zní, jak snesitelné počasí nám přinese zítřek v průběhu celého nedělního závodu. Přeci jenom se mraky nad okruhem motají už moc dlouho a v noci slyšíte bubnovat kapky na střešní okýnka servisních a obytných vozů, jako i stanů technického zázemí. Zda bude tedy i druhá letošní španělská Grand Prix stejně zmoklá jako ta první, či třeba nenadělí Čechu Jakubu Kornfeilovi i stejný výsledek, se však dozvíme až po zítřejším závodě.

Barcelona_sob_dop_125_071

Jakub Kornfeil: „Ranní trénink byl takový všelijaký, protože nad okruhem se proháněly mraky, z nichž byste řekli, že prostě voda padne. Nikdo nevěděl, zda pojedeme za úplného mokra či jen na tom, co zbylo na trati po nočních přeháňkách. Bylo to vlastně zcela podobné tomu co bylo v pátek. Polovinu tréninku tak trvalo, než jsme si byli všichni jisti, že můžeme do boxů přezout na suché. Po výměně pneu jsem pak začal jezdit rychlá kola, ovšem všichni ostatní zrychlovali rovněž. Můj progres se pak ovšem v určitý moment zastavil a čas už se zlepšit nepodařilo, protože mi klouzala zadní guma. Před kvalifikací všichni vzhlíželi k nebi, mohla rozhodovat každá minuta či sekunda. Bylo nutné tahat hned od začátku a mě se podařilo chytit v úvodu dobré skupiny, přičemž se mi v jejich větru pak podařilo zajet i dobrý čas. Zhruba v polovině kvalifikace jsem si zajel do boxu vyměnit pneumatiky. V ten okamžik jsem byl myslím dvanáctý a i čas byl velmi dobrý, nicméně do zbývající desetiminutovky jsem vyrazil s tím, že chci zdolat hranici 1min a 54 sekund, což se mi pak za značného úsilí povedlo, nicméně mé poslední a zároveň i nejrychlejší kolo mohlo být ještě podstatně lepší, kdybych v něm nepotkal ve stopě pomalejší jezdce, jenž mi v závěru dobře rozjetého kola, zabránili v lepší než patnácté příčce na startu.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...