web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Indian Motorcycle představuje nový Sport Chief

Indian Motorcycle, první americká motocyklová společnost, představuje svou nejagilnější verzi ikonického Indianu Chief v podobě nového modelu Sport Chief 2023. Novinka je postavena na jednom z nejstarších a nejvlivnějších jmen mezi motocykly a posouvá hranice v kategorii amerických výkonných V-Twin cruiserů prostřednictvím prémiových komponentů orientovaných na výkon a nadčasového amerického stylu.

Od svého uvedení na trh v roce 2021 sklidil novodobý Indian Chief neuvěřitelný úspěch u jezdců z celého světa,“ říká Mike Dougherty, prezident Indian Motorcycle. „S představením modelu Sport Chief se řada Chief pro rok 2023 stává ještě rozmanitější než kdy předtím – nabízí výběr široké škály kombinací výkonu a stylu, takže každý jezdec najde ten správný model odpovídající jeho jedinečné osobnosti a jezdeckým preferencím.

Při navrhování modelu Sport Chief se značka Indian Motorcycle zaměřila na výkon s využitím těch nejlepších komponentů od osvědčených výrobců. Díky obrácené přední vidlici KYB®, která je také součástí výbavy modelů Indian Challenger, nabízí Sport Chief vynikající ovladatelnost a jízdní vlastnosti. Dvě kotoučové brzdy se čtyřpístkovými, částečně plovoucími radiálními třmeny Brembo® dodávají modelu Sport Chief sebevědomý brzdný účinek, zatímco zadní tlumiče FOX® mají ve srovnání s dalšími modely Indian Chief vyšší zdvih (100 mm) a zvyšují úhel náklonu na 29,5 stupně. Výsledkem je Indian Chief, který si žádá agresivnější jízdu a poskytuje sebevědomí a schopnost posunout zážitek z jízdy na vyšší úroveň.

V roce 2021 jsme oslavili výročí 100 let modelu Indian Chief s modelovou řadou, která vzdává hold slavným americkým motocyklovým časům,“ říká Ola Stenegärd, ředitel průmyslového designu Indian Motorcycle. „S modelem Sport Chief jsme chtěli zachovat stejně bezstarostný přístup a sílu amerických strojů, ale zároveň tyto vlastnosti ještě více zvýraznit pomocí komponentů, které nejenže ztělesňují styl a výkon, ale zvedají laťku v celé kategorii výkonných cruiserů.“

Sport Chief si jednoduchým rámem z ocelových trubek zachovává mechanický styl modelů Indian Chief. Jeho srdcem je motor Thunderstroke 116 v černé barvě, který nabízí točivý moment 162 Nm, zatímco nová stylová kapotáž Quarter Fairing spolu s novými řídítky, frézovanými můstky a 152mm představci odlišují Sport Chief od ostatních modelů řady Chief. Jízdní pozice je díky stupačkám uprostřed motocyklu a sólo sedlu aktivní a přesto pohodlná. Sport Chief je vybaven sportovními litými koly obutými v pneumatikách Pirelli® Night Dragon, palivovou nádrží o objemu 15,1 litru, zkráceným zadním blatníkem, dvojitou koncovkou výfuku, LED osvětlením, bezklíčovým zapalováním a třemi volitelnými jízdními režimy: Sport, Standard a Tour.

S kulatým dotykovým displejem o průměru 101 mm a systémem RIDE COMMAND jsou standardně spojeny technologie, které vylepší každou jízdu. Nastavení probíhá prostřednictvím ovládacích prvků na řídítkách nebo na digitálním dotykovém displeji a jezdci mohou procházet několika rozhraními, včetně dvou různých konfigurací zobrazení, informací o motocyklu a jízdě a navigace*. V kombinaci s bezdrátovým interkomem v přilbě mohou jezdci ovládat svou hudbu v systému RIDE COMMAND kdykoli je telefon připojen přes Bluetooth® nebo USB. Jezdci mají také přístup k informacím z telefonu, včetně posledních hovorů, kontaktů, číselné klávesnice a historie textových zpráv. Po připojení se zobrazí příchozí hovory, které lze přijmout nebo odmítnout přímo prostřednictvím systému RIDE COMMAND.

Pro majitele, kteří si chtějí svůj motocykl přizpůsobit, nabízí Indian Motorcycle řadu doplňků, které ještě vylepší jízdní vlastnosti, zvýší komfort nebo dodají individuální styl.

Příslušenství Performance

Pro hladší a pohodlnější jízdu si mohou majitelé modelu Indian Chief vybrat nastavitelné zadní tlumiče Piggyback FOX®. Díky 24 kliknutím pomocí snadno ovladatelných otočných knoflíků si jezdci mohou upravit kompresi a tlumení odskoku tak, aby vyhovovaly jejich jízdním preferencím.

Majitelé stávajících modelů Indian Chief, Chief Bobber a Super Chief mohou upgradovat svůj motocykl pomocí standardních tlumičů FOX® Piggyback Chief Performance z modelu Sport Chief, které nabízí zdvih 100 mm, větší úhel náklonu a stylový vzhled. Navíc zvýší stabilitu, zlepší pohodlí a umožní agilnější jízdu.

Nový 146mm adaptivní LED světlomet Chief Pathfinder, dostupný v chromovém nebo černém provedení, v sobě obsahuje patentovanou technologii, která monitoruje úhel náklonu motocyklu a optimalizuje osvětlení vozovky před motocyklem. První adaptivní dálkový světlomet v oboru nabízí výkonnější osvětlení než standardní světlo, září do větší vzdálenosti a lépe osvětluje prostor před motocyklem.

Příslušenství Style

Majitelé modelů Indian Chief, kteří chtějí vlastní individuální vzhled, si mohou vybrat z různých doplňků Indian Motorcycle. Nové 254mm představce řídítek nejen dodávají styl, ale nabídnou také pohodlnější jízdní pozici. Ke sportovní kapotáži Quarter Fairing modelu Sport Chief jsou k dispozici nízké a vysoké plexištíty a design motocyklu doplňuje kolekce brašen, zahrnující nosič Solo Rack s brašnou Rack Bag, zadní brašnu Tail Bag a boční brašny Bobber Saddlebag.

Kapotáž Quarter Fairing a 152mm představce jsou kompatibilní se stávajícími modely Indian Chief, Chief Bobber a Super Chief.

Příslušenství Comfort

Pro větší pohodlí a lepší ergonomii si mohou jezdci na základě svojí výšky vybrat snížené nebo zvýšené sedlo. Pro jízdu ve dvou nabízí Indian Motorcycle sedlo Chief Syndicate a opěrku spolujezdce Syndicate Low Profile, která doplňuje agilní design modelu Sport Chief.

Sport Chief 2023 je k dispozici v barvách Black Smoke, Ruby Smoke a Stealth Grey.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...