web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek vybojoval v Estorilu dvakrát Top ten

20. – 22. května 2022 se přesunulo Mistrovství světa superbiků do portugalského Estorilu. V kategorii Supersportů podal vynikající výkon teprve sedmnáctiletý český jezdec Ondřej Vostatek. Zajel zatím svou nejlepší kvalifikaci a dokázal držet krok se světovou špičkou. Po dramatických soubojích nakonec uzavřel v obou závodech nejlepší desítku a vybojoval své první letošní body.

Ondřej Vostatek podával skvělé výkony už během prvních tréninků. Cítil se skvěle a motocykl fungoval bez problémů. Dařilo se mu zajíždět časy blízko světové špičce, což mu dodalo potřebný klid a sebevědomí. V kvalifikaci dokázal hned v úvodu nastavit nejlepší čas. Část kvalifikace vedl a dlouho se pohyboval v první desítce. V posledních kolech ho však někteří jezdci ještě přeskočili. Ondřej nakonec obsadil místo třinácté a získal zatím nejlepší pozici na startu v této sezóně.

V prvním závodě měl Ondra výborný start a dostal se o šest pozic dopředu na sedmé místo. Pořadí jezdců se neustále měnilo a Ondřej bojoval ve skupince jezdců o sedmé až dvanácté místo až do konce závodu. Nakonec vybojoval místo desáté a získal první body sezóny.

Ve druhém závodě Ondřej startoval z jedenácté pozice. Zvolil stejnou taktiku jako v prvním závodě a vybral si venkovní stopu při nájezdu do první zatáčky. Tentokrát mu to ale nevyšlo a ostatní jezdci ho vytlačili ven z trati. Ondřej se tak propadl na sedmnáctou příčku. Během dvou kol se mu podařilo dostat opět na sedmou pozici. Postupně se dostal do kontaktu s vedoucí skupinkou bojující o vítězství. Dokázal si skvěle poradit i se změnou podmínek, když se během závodu rozpršelo a několik soupeřů havarovalo. V závěru závodu Ondrovi bohužel odešla zadní pneumatika a už nemohl držet tempo s vedoucí skupinkou a musel zpomalit. Propadl se na místo deváté a stále zpomaloval. Cílem nakonec projel 0,019 sekundy pomaleji než soupeř, kterému se ještě podařilo na Ondru dotáhnout. Zopakoval výborný výsledek z prvního závodu a na své konto si znovu připsal další body za místo desáté.

Byl to úžasný víkend,“ řekl Ondra po závodech. „ Mám velkou radost, že jsme se posunuli zase o něco dopředu a načerpal jsem další zkušenosti. Podařilo se nám od posledních dvou závodů zlepšit rychlost motorky a také se mi podařilo jí více porozumět. Upravil jsem trochu svůj styl jízdy a všechno to do sebe celkem zapadlo. Celý víkend jsem se cítil dobře. Povedla se nám kvalifikace, kde se mi podařilo zajet můj osobní rekord, a získal jsem dobrou výchozí pozici do závodu. V prvním závodě jsem chtěl jít hned od začátku na vnitřní stranu trati, ale nebylo tam místo, tak jsem jel venkem. Posunulo mě to o šest míst dopředu. O sedmou pozici nás bojovalo pět jezdců a bylo to tam hodně vyrovnané. Nakonec z toho bylo desáté místo a moje první body. Ve druhém závodě mi start nevyšel, jak jsem chtěl, ale podařilo se mi dostat se rychle na sedmou pozici. Pak jsem jel se skupinkou o vítězství. Díky dešti to začalo v některých zatáčkách klouzat, ale dokázal jsem dál držet tempo. Na konci závodu mi bohužel extrémně odešla zadní pneumatika a musel jsem hodně zpomalit, abych nakonec dojel do cíle. To se podařilo a i po druhé jsem skončil v nejlepší desítce. Moc chci poděkovat svému týmu za skvělou práci po celý víkend a už se těším na další závody.“

Jsem moc rád, že náš tým Ondrovi nachystal motor pro tyto závody podle jeho jízdního stylu. Když technika funguje, je to to nejlepší pro psychiku, takže Ondra byl hned od začátku víkendu velmi silný,“ řekl Jan Vostatek. Překvapilo mě, jak byl Ondra ve druhém závodě rozhodnutý a chladnokrevný nechat tam všechno. Poslední čtyři kola už byla holt daň za těch ostrých 14 kol s těmi nejlepšími. Myslím si, že se hodně naučil. Celý víkend podával vyrovnaný a konzistentní výkon a věřím, že to bude motivace do jeho dalšího profesního růstu. Dokázal v 17 letech svojí vyzrálost, ale má ještě všechno před sebou. Jsem rád, že funguje spolupráce s Lukášem Peškem a Danem Hejretem, kteří Ondrovi pomáhají. Takže za mě velká spokojenost tento víkend a samozřejmě makáme dál.“ Dodal Jan Vostatek na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...