web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Slovenský tím Maco Racing sa nezúčastní pretekov MS Endurance v Portugalsku..

Počas nadchádzajúceho víkendu sa v portugalskom Estorile uskutoční druhé dejstvo tohtoročných Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. Tamojších dvanásťhodinových pretekov sa však nezúčastní slovenský tím Maco Racing.

Na nedávnych 24-hodinových pretekov vo francúzskom LeMans obsadil tím Maco Racing po problémoch 11. miesto, pričom v tíme reálne pomýšľali na umiestnenie v top 10. Práve s cieľom útočiť na čo najvyššie priečky v prvej desiatke sa chcel slovenský tím prezentovať aj v Portugalsku, ale pre okolnosti súvisiace s pandémiou ochorenia Covid-19 nakoniec svoju účasť na Pyrenejskom polostrove odvolal.

Martin Kuzma, majiteľ tímu: „Aktuálna situácia okolo koronavírusu je nepriaznivá pre každého z nás, sú komplikované podmienky návratu do našej krajiny, navyše Portugalsko patrí medzi krajiny z najrozšírenejším novým Delta variantom vírusu. Nehovorí zo mňa obava, ale osobná skúsenosť hneď niekoľkých ľudí z nášho tímu s ochorením Covid-19, ktorí prišli o najbližších členov svojich rodín. To je čas, kedy sa nechceme hrať na hrdinov, ale zachovať sa ľudsky k tým, ktorí pre náš tím pracujú na sto percent, ale teraz prežívajú ťažké obdobie, a to je dôvod, prečo sa tím Maco Racing nezúčastní nasledujúcich pretekov v portugalskom Estorile. Uvedomujem si, že vo svetovom šampionáte prídeme o dôležité body, ale cítim predovšetkým zodpovednosť za ľudí, s ktorými sme ako jedna rodina. Verme, že sa v septembri uskutočnia preteky Bol d´Or, ktorých sa, pochopiteľne, zúčastníme. Ďakujeme naším partnerom a fanúšikom, že za nami stoja aj v tomto ťažkom období.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...