web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Tým Uniserv Moto 82 se připravuje na legendární závod 24h Le Mans

Návrat do bojovného prostředí světově proslulých závodů motocyklů. Tým Uniserv Moto 82 znovu vstupuje do arény legendárního vytrvalostního závodu 24h Le Mans. Tým s kazašskou licencí je tvořen dvěma českými jezdci a to Karlem Peškem a Martinem Vašulínem. Jejich sestavu doplní francouzský jezdec Theo Vigneron.

Okruh Le Mans, je jedním z nejlegendárnějších a nejuznávanějších okruhů ve světě motorsportu. Nachází se v Le Mans ve Francii a pro tento závod je délka trati 4,185 km. Charakteristickým rysem okruhu Le Mans je jeho obrovská rovina Mulsanne. Tým se na začátku dubna účastnil testů na tomto okruhu, aby se posádka zažila s novým motocyklem a se změnami, které od poslední sezóny proběhly. V průběhu testů bylo počasí v Le Mans velmi proměnlivé a většina tréninku probíhala za deště.

Oba čeští jezdci tuto trať znají z minulého roku

Tým intenzivně trénoval a zlepšoval nastavení a nedostatky motocyklu, které se v průběhu tréninků objevily. Kvalifikace pak přinesly další výzvy, kdy se tým nevyhnul drobným technickým problémům a pádům. Theo Vigneron, jejich nový člen, zažil pád během volných tréninků, nicméně bez zavinění z jeho strany. Po zdravotní kontrole se ukázalo, že je zcela fit a připraven pokračovat v závodění. 

Během kvalifikací se potýkali s technickými komplikacemi, které nastaly po pádu francouzského jezdce a ty neumožnily Karlovi Peškovi vyjet do první kvalifikace. Ostatní dva jezdci se dokázali úspěšně kvalifikovat na druhém stroji. Druhý den přinesl druhé kvalifikační pokusy, ve kterých se Karel Pešek kvalifikoval do sobotního závodu. Nicméně při druhé kvalifikaci Francouze došlo k pádu a mechanici mají plné ruce práce, aby opravili a vyměnili komponenty, které se během pádu poškodily.

S kompletní sestavou jezdců se nyní tým plně soustředí na přípravu na zítřejší závod 24h Le Mans, který odstartuje v 15:00. Tým odstartuje ze 44. pozice. Tým Uniserv Moto 82 se těší na náročný a napínavý závod a pevně věří, že jejich odhodlání a tvrdá práce je dovedou k úspěchu, aby dokončili celý dvacetičtyřhodinový závod. Tým by rád vyjádřil upřímné díky všem jejich fanouškům za jejich neustálou podporu a sponzorům, kteří za nimi stojí

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...