web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Dunlop RoadSmart II posunuje kategorii sport touring na novou úroveň

Nové pneumatiky RoadSmart II jsou v každém směru milníkem v oblasti pneumatik určených pro kategorii sport touring. Tyto nové prémiové pneumatiky, které jsou následovníky nesmírně úspěšných a oblíbených pneumatik RoadSmart, využívají technologie bezešvého pásu (JLB) a multiprofilového běhounu (MT), které byly úspěšně odzkoušeny v mnoha závodech. Také proto se tyto pneumatiky mohou pochlubit dlouhou životností a těmi nejlepšími technickými parametry v klíčových oblastech jízdních vlastností ve své třídě. Vynikající kvalita RoadSmart II ve všech oblastech dokonale odráží filozofii společnosti Dunlop „jízda s důvěrou“.

„Trh kategorie sport touring zaznamenal v posledních letech mnoho změn. Tradiční nároky na pohodlí při cestování na delší vzdálenosti a dobrou ovladatelnost za každého počasí jsou ze strany jezdců stále samozřejmostí, ale tvoří již jen malou část dlouhé řady dalších požadavků,“ říká Sharon Antonaros, marketingový ředitel úseku motocyklových pneumatik Dunlop pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky.

Dnešní motocykly kategorie sport touring musí jezdce nejen pobavit, ale také jim zajistit bezpečnost na klikatých cestách, a to za každých podmínek. Majitelé těchto motocyklů od svých pneumatik očekávají delší životnost, a to i přesto, že na ně vyvíjejí stále větší tlak způsobený využíváním silných motorů, které jsou buď převzaty ze supersportovních motocyklů, nebo speciálně vyrobeny pro jízdu s motory s vysokým točivým momentem.

Lepší jízdní vlastnosti, vyšší výkon a větší odolnost. Odpovědí společnosti Dunlop na tyto přísné požadavky jsou pneumatiky RoadSmart II.

Dědictví úspěchu

„Pneumatiky RoadSmart II navázaly na osvědčenou kvalitu svých předchůdkyň a nastavily nová měřítka v oblasti stability a výkonu — nikoliv pouze u sportovně cestovních motocyklů, ale také u celé řady silných a výkonných motocyklů od roadsterů, naháčů až po motocykly kategorie enduro,“ říká Patrice Omont, ředitel výzkumu a vývoje motocyklů a motorsportu pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky.

Spojením brilantních technologií společnosti Dunlop, jako jsou multiprofilový běhoun (MRT) nebo konstrukce s bezešvým pásem (JLB) a pokrokový dezén, přinášejí pneumatiky RoadSmart II jezdcům velkých motocyklů vynikající kombinaci odolnosti, brzdění za mokra, přilnavosti k vozovce na suchu i za deště a lepší jízdní chování po celou jejich životnost.

Technologie bezešvého pásu JLB: životnost, integrita a pohodlí

Pneumatiky RoadSmart II využívají technologii tzv. bezešvého pásu (JointLess Belt - JLB), což je systém konstrukce pneumatiky, který využívá techniku denzity kordového vlákna zajišťující přímější řízení, bohatší odezvu a skvělou stabilitu při vysokých rychlostech.

Pneumatiky vyrobené s využitím technologie JLB nabízí lepší odezvu a pocit větší jistoty při vjíždění do zatáček. Bezešvý pás navíc zvyšuje tuhost pneumatiky, čímž přispívá k  větší pevnosti, uchování jejich tvaru a integritě drážek, a to aniž by ohrozil kvalitu jízdy. Pružné tlumení nárazů u pneumatik RoadSmart II skutečně přispívá k většímu pohodlí při cestování na delší vzdálenosti.

U pneumatik RoadSmart II byla technologie JLB společnosti Dunlop vyvinuta nejen kvůli zvýšení životnosti, ale i délce optimální funkčnosti pneumatiky během jejího postupného opotřebovávání.

Technologie Multi-Tread (MT): ze závodů na cesty

Aby splnily požadavky moderních jezdců silničních cestovních motocyklů na kvalitu jízdy a odolnost, byla u pneumatiky RoadSmart II využita technologie Multi-Tread (MT).

Multiprofilový běhoun kombinuje odolnou pryžovou směs ve střední oblasti (20-25 %) dezénu běhounu s měkčí a přilnavější směsí na boční části pneumatiky. Střední část dezénu se dotýká vozovky, když je motocykl ve vertikální poloze. Používá tužší a chladicí směs, která zajišťuje nejvyšší možnou rovnováhu, trakci, brzdění a delší životnost běhounu pneumatiky. Postranní část pneumatiky se dotýká vozovky, když je motocykl nakloněn. Tato část obsahuje gumovou směs vyvinutou speciálně pro zlepšení ovládání při maximálních úhlech náklonu.

RoadSmart_II_multi_tread_PREDNIRoadSmart_II_multi_tread_ZADNI

Unikátní směrový dezén běhounu pneumatik RoadSmart II zlepšuje výkon a snižuje jejich opotřebení. Profily MT byly vytvořeny pro lepší kontakt s vozovkou a lepší zpětnou vazbu.

Celkovým výsledkem je hodnotnější a spolehlivější projíždění zatáčkami pří extrémních náklonech do stran. Speciální dezén běhounu s hlubšími středovými drážkami zvyšuje výkon za mokra a dodává tak pneumatikám RoadSmart II vynikající trakci a ovladatelnost za každého počasí.

Multiprofilový běhoun přináší řidičům jistotu, což jim umožňuje plně si užít sportovní jízdu na všech druzích vozovek za každých klimatických podmínek.

Silikový běhoun: optimalizace výkonu při vlhkém a chladném počasí

Kvůli zlepšení přilnavosti za vlhkého počasí se mohou pneumatiky RoadSmart II pochlubit novým, vysoce disperzním typem siliky. Směsi využívající siliku jsou pružnější a flexibilnější při nižších teplotách a umožňují vyšší přilnavost a lepší brzdné vlastnosti za chladného počasí. Ultra jemné částice sazí, které jsou uloženy hluboko v pneumatikách, urychlují proces jejich zahřátí, čímž umožňují širší rozsah provozních teplot.

Splnění požadavků jezdců i motocyklů

Pneumatiky RoadSmart II společnosti Dunlop naprosto přirozeně splňují náročné technické požadavky těch nejsilnějších sportovních motocyklů, roadsterů a naháčů.

Nicméně stejně důležitou součástí poslání pneumatik RoadSmart II je vyjít vstříc potřebám jezdců. K tomu pneumatiky RoadSmart II využívají vyspělou technologii Dunlop a přicházejí tak s výjimečným souhrnem vlastností kombinující déle trvající výkonnost při vysoké životnosti, výbornou přilnavost na suchu i na mokru a stabilitu a ovládání.

Klíčové vlastnosti:

• optimální kombinace dlouhé životnosti, jízdních vlastností, trakce, stability, pohodlí a aktivního zapojení jezdce

• technologie bezešvého pásu (JLB) pro stabilitu při vysokých rychlostech a výborné tlumení nárazů

• technologie multiprofilového běhounu vyvinutá naším oddělením motoristického sportu pro výbornou trakci a zvýšenou přilnavost v zatáčkách

• ultra jemné částice sazí pro výbornou přilnavost urychlující proces zahřátí, čímž dovolují širší rozsah provozních teplot.

• mimořádná životnost

• prodloužená vysoká kvalita jízdních vlastností během prodlouženého životního cyklu pneumatiky

• znamenitá přilnavost na suchu i na mokru

• excelentní brzdné vlastnosti na mokru

Pneumatiky RoadSmart II jsou dostupné v následujících rozměrech:

Přední: 110/70ZR17, 120/60ZR17, 120/70ZR17, 110/80ZR18, 120/70ZR18, 110/80R19

Zadní: 150/70ZR17, 150/70R17, 160/60ZR17, 170/60ZR17, 180/55ZR17, 190/50ZR17, 160/60ZR18, 190/55ZR17

Roadsmart_II_packshot_k

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...