Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Motorkáři nyní mohou trénovat bezpečnou jízdu i přes zimu

Projekt BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým představuje další aktivitu ke zvýšení bezpečnosti motorkářů - tentokráte zaměřenou na zimní přípravu pro nadcházející sezónu.

Jedná se o ZIMNÍ HALOVÉ TRÉNINKY určené pro skútristy a motorkáře všech kategorií. Motorkáři si tak mohou i v zimních měsících na zapůjčených skútrech a motocyklech Yamaha natrénovat jemné a přesné ovládání jednostopých vozidel a připravit se tak lépe na nadcházející motorkářskou sezónu. Kurzy probíhají opět pod vedením Míry Lisého, 11-násobného mistra ČR a vicemistra Evropy v mototrialu.

Tato aktivita projektu BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým reaguje na dlouhodobou tragickou statistiku nehodovosti motorkářů. Za 11 měsíců loňského roku došlo na našich silnicích k mírnému zlepšení statistik – „pouze“ 77 úmrtí motorkářů nebo jejich spolujezdců, což je o 19 osob méně než v roce předloňském, přesto je toto číslo stále obrovské. „Přestože se statistika úmrtí motorkářů mírně zlepšuje, a my věříme, že k tomu přispíváme i my naší celorepublikovou činností, je toto číslo stále velmi vysoké. Zamýšleli jsme se proto nad tím, jak umožnit motorkářům se připravovat na letní sezónu i přes zimu. Proto jsme, spolu s naším partnerem Yamaha Middle Europe CZ, připravili zimní halové tréninky bezpečné jízdy. Ty mají umožnit motorkářům zůstat ve formě i přes dlouhou zimu a být tak lépe připraveni na začátek nové sezóny. Tréninky jsou zaměřeny na jízdu zručnosti, plynulosti a správného ovládání jednostopých vozidel. To jsou disciplíny, které motorkářům dělají největší problémy a v nichž motorkáři nejvíce chybují v krizových situacích. Ti, co budou s námi přes zimu trénovat, budou hned od začátku sezóny lépe ovládat svůj stroj. Věříme, že i tato naše další aktivita napomůže ke snížení počtu nehod motorkářů a jejich tragických následků“, říká Míra Lisý - autor a hlavní instruktor projektu BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým.

BNM_zimni_treninky_skutrBNM_zimni_treninky_moto

Motorkáři si mohou vybrat typ halového tréninku dle své výkonnosti. Tréninky jsou určeny jak pro začátečníky nebo i předautoškoláky, tak i pro zkušené motorkáře. Začátečníci mají k dispozici skútry Yamaha BW´s 125, pokročilí potom lehké a velmi dobře ovladatelné motocykly Yamaha WR 125X. Každý účastník se může zúčastnit soutěže Yamaha Moto Slalom Cup. Cílem soutěže není být nejrychlejší, ale nejplynulejší – zajet dvě měřená kola v co nejshodnějším čase. Zimní halové kurzy BEZPEČNĚ NA MOTORCE s Mírou Lisým se konají na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Video:

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...
Dušan Hájek napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den. Reaguji na tento tendenčně napsaný článek jakožto majitel domény Motosvět.cz Dom...