web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Nová Aprilia RS 660 Limited Edition

Pouhý rok od svého uvedení na trh už Aprilia RS 660 slaví svůj první významný sportovní milník. Italský sportovní motocykl střední kubatury dosáhl úspěchu v USA, kde v sezoně 2021 dominoval kategorii Twins Cup, vypsané pro dvouválce střední kubatury v rámci prestižního amerického šampionátu MotoAmerica. Na oslavu tohoto vítězství představuje Aprilia na veletrhu EICMA 2021 limitovanou speciální edici (1500 číslovaných kusů) modelu RS 660 ve zcela nové barevné kombinaci „Stars and stripes“ inspirované americkou vlajkou. Barevné schéma velmi detailně vychází ze speciální grafiky motocyklu, na kterém šampion kategorie Twins Cup Kaleb De Keyrel odjel závod ve Vallelunze při závěrečném kole seriálu Aprilia RS 660 Trophy, kam byl Kaleb pozván na počest jeho významného vítězství na americké půdě.

Aprilia RS 660 Limited Edition se ve standardní výbavě může pochlubit také některými prvky, použitými na závodní verzi, která ukázala svoji neporazitelnost v kategorii Twins Cup, kde získala 10 vítězství z celkových 13 závodů.

Sportovní charakter modelu Aprilia RS 660 Limited Edition zvýrazňuje kryt sedla spolujezdce, který ještě více podtrhuje štíhlý design zadní části. Sedlo spolujezdce je nicméně součástí motocyklu, který je i v tomto provedení homologovaný jako dvoumístný.

Vyšší plexištít zajišťuje lepší ochranu jezdce před náporem vzduchu na silnici i na okruhu, a ve výbavě nechybí ani software umožňující nastavit quickshifter na obrácené řazení. To znamená, že si podle vlastních potřeb můžete nastavit převodovku podle svého – aniž by bylo třeba v motocyklu měnit jakékoli součástky – na silniční nebo převrácenou konfiguraci. Ideální řešení pro občasné návštěvy okruhu.

Pořadové číslo motocyklu na emblému, který zdobí palivovou nádrž, označuje, že se jedná o limitovanou edici 1500 kusů.

Vítězné tažení Aprilie RS 660 v MotoAmerica

Aprilia RS 660 začala psát svůj vzrušující příběh jen několik málo měsíců po svojí premiéře na americkém okruhu Big Sur v Kalifornii, který patří k nejslavnějším na světě, a to v rukách Rennie Scaysbrooka, držitele rekordu na Pikes Peak s Aprilií Tuono V4. Italský dvouválec stihnul akreditaci do kategorie Twins Cup právě včas před začátkem sezony 2021, a hned obsadil první tři místa v úvodním závodu na okruhu Road Atlanta. Byl to raketový start a v některých ohledech dokonce nečekaný, následovaný vítěznou šňůrou: 10 celkových vítězství ze 13 pořádaných závodů, plus dalších 16 pódiových umístění (9 druhých míst a 7 třetích míst) a 6 pole position. První vynikající umístění 1-2-3 se opakovalo ještě na historickém okruhu Laguna Seca a v obou závodech v New Jersey.

Pět z celkových 10 vítězství vybojoval Kaleb De Keyrel, šampion kategorie Twins Cup 2021 v sedle svojí Aprilie RS 660, připravené týmem Robem Engineering. Další vítězství si připsali Jody Barry, Cory Ventura, Anthony Mazziotto (dvě vítězství) a Tommaso Marcon. Aprilia RS 660 tak potvrdila, že je univerzálním motocyklem, schopným vyhrávat na extrémně rozdílných tratích a s jezdci rozdílných jízdních stylů.

  

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...