web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Hanika pojede v továrním týmu Red Bull KTM Ajo Moto3!

Co bylo doposud špatně střeženým tajemstvím je nyní 100% jisté: Karel Hanika (17) pojede v příštím roce MS Moto3 za tovární tým Red Bull KTM Ajo.

Rakušan Gustl Auinger je stále ještě pětinásobným vítězem GP-125-ccm. Takže dobře ví, o čem mluví a jako Riding Coach šampionátu Red Bull-Rookies Cupu má určitě přehled: „Karel Hanika je tím nejlepším Rookiem, kterého jsme za sedm let měli. Dokonce i v době, když už byl jasným vítězem Cupu, tak jel pouze na vítězství“.

Nyní tedy dostal 17-letý Brňák šanci závodit v továrním týmu Red Bull Ajo-KTM v MS-Moto3 v sezóně 2014.

Řada jiných týmů chtěla „ulovit“ českého výjimečného talenta, ovšem ani týmový šéf Aki Ajo, ani KTM a ani Red Bull ho nechtěli ztratit.

Stáj Ajo je totiž ta nejlepší adresa pro mistrovství světa nejmenší kubatury: Di Meglio 2008, Márquez 2010 a Cortese 2012 se stali u Aja mistry světa.

Stejně jako Danny Kent 2011 či Arthur Sissis 2012 postoupí tak Karel Hanika po úspěších v Rookies-Cupu přímo do MS-Moto3 k Ajovi. Hanika vyhrál 2012 celkem tři závody a získal další čtyři podiová umístění. V právě probíhající sezóně, která bude zakončena dvěma závody o tomto víkendu v Aragónu, vyhrál z dvanácti závodů plnou polovinu, tedy šest a ještě třikrát byl odmávnut šachovnicovým praporkem jako druhý.

„Jsme rádi, že se nám podařilo získat Karla pro Red Bull KTM Ajo“, řekl velmi potěšeně finský majitel této stáje Aki Ajo a pokračoval: „Je to velmi talentovaný mladý jezdec. Nyní půjde ve stopách Dannyho Kenta a Arthura Sissise. Vím, že v Karlovi je skryta obrovská motivace pro příští sezónu. Ale pro nás je nyní důležité, než se budeme blíže zabývat Karlem, soustředit se na zisk titulu mistra světa pro Luise Saloma“.

„Nemohlo mě potkat nic lepšího, závodit v MS za tým Red Bull KTM-Ajo je tím největším snem“, řekl pro Motodeník.cz Karel Hanika, kterého jsme vyrušili telefonem během vyučování na brněnském gymnasiu Matyáše Lercha a dodal: „Dle mého mínění je to nejlepší tým celé série. Dostal jsem tak nejlepší možnou příležitost ke vstupu do MS. Z této jedinečné šance chci pochopitelně vytěžit maximum. Nechci si dávat žádné cíle na rok 2014, ale doufám v co největší počet úspěšných závodů. Nemohu se vůbec dočkat prvních testů a prvního závodu nové sezóny 2014. Nemohl bych mít lepší pocit na rok 2014…“

Aki Ajo má u Red Bullu tři volná místa, dvě jsou nyní obsazena: Australan Jack Miller a Čech Karel Hanika mají své jisté. Třetím by měl být Fahmi Khairuddin z Malajsie, což znamená jedno: Australan Arthur Sissis si po sezóně plné zklamání musí hledat jiný tým.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...