web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Evropský pohár na Těrlickém okruhu

Tradiční motocyklový závod na Těrlickém okruhu se při 28. ročníku Havířovského zlatého kahance zapíše do své historie pořádáním Evropského poháru silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích. Tento šampionát známý pod názvem International road racing championship si odbude svou Českou premiéru na Těrlickém okruhu v nově pozměněném termínu ve dnech 27. - 28. srpna 2011.

Zajímavostí tohoto pětidílného seriálu (Schleiz (D), Hengelo (NL), Chimay (B), Těrlicko (CZ), Frohburg (D)) je, že diváci uvidí dva samostatné závody, do kterých nastoupí okolo 40 jezdců na motocyklech o obsahu 600 až 1000 ccm. Nejžhavějším kandidátem na celkové vítězství šampionátu IRRC je německý jezdec Didier Grams, který si může připsat do své sbírky jednadvacáté vítězství v řadě za sebou (v letech 2009 – 2011). V Těrlicku se budou chtít ukázat na čele také jezdci startující na divokou kartu zejména dvojnásobný vítěz Těrlického okruhu třídy do 600 ccm Němec Rico Penzkofer a také naši jezdci Kamil Holán, Petr Zrzavý a Michal Jiroš. Neméně důležité bude zápolení o body do Českého poháru, a to ve všech jeho vypsaných třídách (125 Sportproduction, 125 GP, 250 Sportproduction, 250 GP, volná do 600 ccm, volná nad 600 ccm)a také kategorie Supermono, které má rovněž na Těrlickém okruhu republikový mistrovský závod. Kromě současných novodobých motocyklů se na startu závodu objeví také veteráni třídy Klasik 175 a 250 ccm. Organizátoři závodu občanské sdružení Prosport-cz očekávají účast okolo 200 jezdců z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Holandska, Belgie, Irska a Anglie, kteří se představí v  osmi závodech.

foto1foto3

Na koho se diváci mohou letos těšit? Mezi hlavní aspiranty na trofej pro absolutního vítěze závodu  Havířovského zlatého kahance patří Angličané Robb Denver, Paul Shoesmith, Němci Thomas Walther, Rico Penzkofer, Didier Grams, Stefan Holz, Rakušan Horst Saiger, Maďar Sandor Bitter, Belgičané Gian Mertens, Tom Van Looy Holanďan Frank Baker  a také čeští ostřílení jezdci Kamil Holán, Petr Zrzavý, Michal Jiroš, Josef Duchan,  František Loučka. Z velkým očekáváním bude vyhlížení účasti prozatím nejistého startu  dvojnásobného absolutního vítěze Michala Dokoupila, který se zotavuje po vážné nehodě z irského závodu v Cookstown 100. Podle posledních zpráv by měl Indi startovat v závodech volná do 600 ccm a 125 Sportproduction. V Těrlicku nebudou pochopitelně chybět favorité svých tříd, jakými jsou Miroslav  Sedlo, Radek Chlíbek  Petr a Patrik Kolářové, Oldřich Podlipný, Libor Kamenický, Karel Kalina, Pavel Navrátil, Michal Ježek, Anežka Svobodová, Němci René Lohse, Johanes Kehrer, Daniel Zöernweg a Ital Pier Coppa. 

foto2foto4

První nedělní závod započne již o půl deváté a příznivci rychlých kol jedné stopy si jistě nenechají ujít tento ojedinělý motoristický svátek. Návštěvníci závodu si mohou zakoupit v předprodeji zvýhodněnou vstupenku (sobotní trénink 50,- Kč a nedělní závod 150,- Kč). Cena na místě ve dnech konání akce (sobota 70,- a neděle 200,- Kč). Vstupenky můžete zakoupit od 12. 8. - do 24. 8. 2011  na městském informačním centru Havířov, Karviná, Orlová, Bohumín, Ostrava, Opava, Krnov,  Český Těšín , Třinec, Frýdek Místek, Nový Jičín, Kopřivnice a také od 19. do 24. 8. 2011 v prostoru startu a cíle Těrlického okruhu. Informace o závodě naleznete na stránkách www.terlickyokruh.nolimit.cz

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...