web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

MS superbiků v Mostě navštívil i prezident Petr Pavel!

Pořadatelé z mosteckého autodromu hlásí rekordní víkend, na závody mistrovství světa superbiků se přišlo podívat bezmála čtyřiapadesát tisíc návštěvníků. Mezi fanoušky zavítal také prezident Petr Pavel. Po celý víkend panovala fantastická atmosféra, kterou si již třetím rokem pochvalují jak fanoušci, tak jezdci i organizátoři.

Na světové superbiky v neděli přijel prezident republiky Petr Pavel, stejně jako na světový motokros v Lokti v půlce července, stylově na motocyklu. Během návštěvy si prohlédl řídící věž, závodní boxy a na startovním roštu si podal ruku s Oliverem Königem. Setkal se také s prezidentem Autoklubu České republiky Janem Šťovíčkem, Gregoriem Lavillou, výkonným ředitelem WorldSBK a Josefem Zajíčkem, předsedou představenstva společnosti Autodrom Most. Petr Pavel pozdravil nejmladší naděje závodů silničních závodů motocyklů v kategorii miniracing. Na slavnostním ceremoniálu po závodu superbiků si promluvil s vítězem Alvárem Bautistou.

Organizátoři v Mostě letos napočítali 53 871 návštěvníků a překonali tak loňských 37 tisíc i vlastní odhady, které končily u 50 tisíc diváků. Z mosteckých superbiků se tak stává již tradiční podnik, který je vrcholem sezóny motorsportu v České republice. Díky televizním přenosům jej pak u obrazovek celosvětově sleduje průměrně 75 milionů diváků a dosahem tak překonává všechny sportovní akce, které se v České republice konají.

Nedělní závod královské třídy World Superbike ovládl dosavadní lídr šampionátu Alváro Bautista, který si tak spravil chuť po nevydařeném sobotním závodě. Bautista v neděli předvedl fenomenální bitvu s Toprakem Razgatlioglu, šampionem z roku 2021. Předjížděli se v podstatě při každém průjezdu po hlavní rovince. Souboj ukončil Toprakův pád a bylo z toho osmnácté vítězství v jediné v sezóně, což je rekord, který se zatím v historii WorldSBK nikomu nepodařil. Oliver König, jediný český jezdec v nejvyšší třídě, bohužel zažil další smolný víkend, kdy ho v obou závodech zradila technika. Nejprve v sobotu kvůli nezvládnuté výměně pneumatik ztratil hodně vteřin, aby ho pak v neděli zastavila technická závada převodovky.

Problémy se nevyhnuly ani dalšímu českému zástupci Ondřeji Vostatkovi v supersportech. Po slibně rozjetém závodu, kdy se postupně přibližoval bodovaným příčkám, ho zdrželo týmové nedorozumění při zastávce v boxech a následně technické problémy. Nakonec musel ze závodu odstoupit.

Čeští fanoušci netrpělivě čekali na poslední závod víkendu, který patřil nejnižší třídě SSP300, kde si skvěle vede Petr Svoboda. Start opět zdramatizovala prudká přeháňka, která posunula závod o několik minut. Velké díky patří hasičům a traťovým maršálům, kteří museli vodu z některých míst odčerpávat. Závod pak musel být zkrácen na osm kol. Svoboda nakonec ve složitých podmínkách vybojoval osmé místo, které je důležité pro celkové pořadí v šampionátu. Na vedoucího Gonzalese teď Svoboda ztrácí jen čtyři body a cesta k titulu bude ještě hodně napínává.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...