Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Madboxer: pekelný stroj s motorem Subaru

Motorky s automobilovým motorem dnes už nejsou nic ojedinělého. Představte si však motocykl, do jehož konstrukce je zabudován turbomotor Subaru. Madboxer je odvážným nápadem novozélandského tvůrce, který se neváhal se svými inovacemi vydat po vlastní ose.

Ať už procházíte prodejnu motorek či autobazar, většina sortimentu je určena pro mainstreamový typ řidičů. Co však má dělat člověk, který chce svým motocyklem vybočovat? Madboxer rozhodně uspokojí každého milovníka rarit — představte si netradičně tvarovaný motocykl s robustními koly, v jehož útrobách je zabudován silný motor Subaru.

„Postaven na odvaze.“ Tak Novozélanďan Marcel van Hooijdonk okomentoval svůj vynález. Ke tvorbě Madboxeru jej inspiroval nákres jeho kamaráda, znázorňující motocykl s motorem Subaru WRX. Oba muži zvažovali, zdali je tak potrhlý nápad uskutečnitelný. Marcel se ihned pustil do stavby a výsledkem byl stroj, jehož základem je 2,5litrový plochý čtyřválec, pocházející ze Subaru. Motor samotný slouží jako nosná část, opatřená nosnými rámy, které nesou přední i zadní kolo, stejně jako palivovou nádrž.

Přečtěte si také: Chcete si zajezdit na motorce vytvořené na míru pro Spidermana?

Motor obsahuje dvě turbodmychadla, přičemž zadní kolo je poháněno japonskou automatickou převodovkou. Toto uspořádání umožnilo přesunutí všech ovládacích prvků na řídítka. Výhodu představuje rovněž tišší zvukový projev, který ocení hlavně řidiči, kteří si nepotrpí na typický motorkářský „vyřvávák.“

Celý stroj je do detailu promyšlen — tvůrce si na jeho tvorbě dal záležet a strávil nad ním dlouhých pět let práce. Motocykl splňuje podmínky běžného silničního provozu na Novém Zélandu.

Jelikož se jedná o motocykl novozélandského původu, v Česku bude stěží k sehnání. Jediný způsob jeho koupě je přes soukromý inzerát či zahraniční autobazar.

Láká vás projet si tento motor v původním balení, tzn. ve voze Subaru Impreza WRX? Autobazar 123auta.cz nabízí pestrou nabídku vozů, vynikajících v poměru cena a kvalita.

Přečtěte si také: Jak si vybrat čtyřkolku?

madboxer-front-leftmadboxer-left-rear

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...
To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
Petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...