web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Škody na majetku nejsou to jediné, co povinné ručení proplatí

Máte automobil nebo motocykl? Potom jste si jistě sjednali povinné ručení auta, které je dnes zákonem nařízené. Pokud je to tak, určitě vám to nebrání ani v tom, podívat se znovu na to, zda máte skutečně nejlevnější povinné ručení. Prověřte třeba pojišťovnu Generali. Pokud ne, není nic jednoduššího, než si sjednat pojistku novou. A kde? Na webu Porovnej24.cz. Ten funguje jako praktická kalkulačka povinného ručení, kde si můžete sami navolit, jak bude vaše pojištění vypadat. A co je dobré v tomto směru vědět? Především to, že to nejsou jenom škody na majetku, které může pojistka uhradit. Je to i mnohem více.

Pojistka proplatí i škody na zdraví

Když způsobíte dopravní nehodu, je více než jasné, že pojišťovna zaplatí škody na autech a dalším majetku. Nejsou to ale jediné škody, jelikož stejně tak může zaplatit i řadu dalších škod. Pokud provedeme srovnání povinného ručení, zjistíme, že to jsou třeba i škody na zdraví. O co konkrétně jde? Nejčastěji třeba léčebné výlohy, které jsou spojeny s nutností být v nemocnici, nebo s nutností podstupovat určité zákroky. Do těchto škod se ale mohou počítat třeba i následné rehabilitace, stejně jako se sem mohou počítat třeba také varianty bolestného. A kolik konkrétně může být hrazeno? To uvádí i ceník povinného ručení.

Nezapomínejme ani na ušlý zisk

Mnoha lidem mohou vzniknout i zcela jiné škody, než ty, které se týkají čistě jejich majetku a čistě jejich zdraví. Konkrétně se jedná o ušlý zisk. V tomto případě mluvíme o situaci, kdy sjednáme povinné ručení online, způsobíme dopravní nehodu, vlivem které nemůže poškozený do práce, nebo podnikat. V takovém případě může přijít o svou mzdu. A i to mu může nahradit pojišťovna. V jaké výši? To zjistíme, pokud provedeme již zmíněné porovnání povinného ručení, jelikož právě zde si lze často nastavit i limity pojistného krytí. Čím jsou vyšší, tím pro nás lépe.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...