Hořické zatáčky - redakční fotogalerie..

• Kategorie: Silniční závody
  • 21.05.2024
  • Aktualizováno: 22.05.2024

Tradiční závod 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích 2024 měl letos dva krále: Petra Najmana a Davida Datzera..

Už v sobotním tréninku třídy 600 si u vodojemu při pádu zlomil ruku Kamil Holán. V neděli pak v závěru závodu třídy superbike těžce havaroval Jakub Šprojcar v zatáčce pod Borkem. Pádů a červených praporů bylo letos poměrně hodně a to především díky proměnlivému počasí. Dešťové přeháňky a přerušení jízd kvůli pádům v sobotu dokonce prodloužily program až do pozdních večerních hodin. A to ještě svojí kvalifikaci musela poslední třída supermono + 400 SP odejet až v neděli ráno. To už se konečně počasí zlepšilo a na vodě jeli pouze jezdci třídy supersport 600. Tento závod však provázel v závěru chaos, když někteří jezdci zajížděli do boxu kvůli vyvěšení červeného praporu na jednom úseku. Dvakrát nedojel závod Marek Červený, když havaroval, vždy z druhého místa. V obou případech zvítězil Petr Najman - ve třídě 600 na dvouválcové Ducati 955 a ve třídě Twin na Aprílii 660, která v této třídě dominuje. Bohužel v restartovaném závodě musel ze druhého místa už na gridu odstoupit Jan Markalous s Kawasaki 650 pro poruchu. Ve třídě 125 GP vybojoval již své 13. vítězství zde Patrik Kolář na Hondě 125 RS. Třída superbike měla předem jasného favorita v německém jezdci Davidu Datzerovi na BMW. Ten zvítězil s náskokem 15 vteřin před svým krajanem Schwimmbeckem a slovenským Tóthem. Na druhém místě jedoucí Karel Pešek musel odstoupit v průběhu závodu kvůli závadě na motocyklu. Závod byl v posledním kole ukončen předčasně, kvůli zmiňované havárii Jakuba Šprojcara..

Článek byl naposledy upraven: 22.05.2024