Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Strahov patřil opět motocyklům!

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Tým lidí okolo p. Aleše Vochoče dokázal vrátit na Strahov po padesáti letech silniční závody motocyklů! Štít Strahova 2012 - malá fotogalerie ze soboty 11.8.

 

Štít Strahova 2012

Závody přeboru ČR ve třídách Klasik do 175, 250, 500, přebor ČR v jízdě pravidelnosti sajdkárů o Cenu Ladislava Štajnera a pohár SZM třídy 125 SP se odjely za ideálního počasí.

Velké uznání všem, kdo se na této akci podíleli. Naprosto fantastické závody však sledovala jen malá hrstka diváků a to i přes poměrně viditelnou a nákladnou reklamu. Ale i poslední silniční závody v Praze - Malešicích v roce 1981 a 1983 se odejely bez diváků. A závody supermoto pořádané před lety před Sazka Arénou? Na nezájmu pražanů skončily. Doufejme, že to pořadatele neodradí a že se podaří do příštího ročníku něco udělat i se samotným hrbolatým povrchem silnice. Jezdecky určitě atraktivní okruh má právě v tomto svou největší slabinu. Ale to už je věc nad jejich možnosti.. Každopádně letošní první ročník se podařil – dobrá práce!

 

Článek byl naposledy upraven: 26.03.2019

Komentáře (3)

Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Vážýení přátelé motorismu. Při štítu Strahova jsme zam v pakovišti také předváděli naše závodní speciály postavené z jawa 50 pionýr.Mnoho příznivců tyto stroje obdivovalo. Marně se však snažíme zařadit do těchto závodů i třídu 50 ccm., jako i jinam. Tyto stroje dosahují rachlost přes 110 km/h a byl by to obrovský přínos pro mladé začínající jezdce a konstruktéry. Podle našich propočtů. by vložený závod na tři kola strahovského okruhu nezabral moc času navíc a bylo by to velké spestření programu.Takto upravených strojů máme víc jak třicet. Moc moc tedy prosíme, počítejte i s námi. Za JAWA 50 pionýr Ota Plíšek, František Heršálek Jičínsko
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Ještě Nepomuk, Dvůr Králové a příští rok to vypadá nadějně s dalším okruhem, kde by jely i moderní moto.
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)
Až z tohoto komentáře jsem se o akci dozvěděl. Má smysl něco takového pořádat, když je akce takhle dokonale utajena? Je mi jasné, že náklady na propagaci by nebyly malé, ale při troše snahy (reklamy na plakáty) by s tím snad něco udělat šlo. Vždyť klasické motocykloové závody jsou v Čechách (s výjimkou Hořic) bohužel dávno "mrtvé".
K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

ducatis55 napsal komentář k Závody motocyklů 1961
Nádhera Moc děkuji za úžasné čtení a přehled výsledků, rád vzpomínám na minulé časy (tedy jen co se...
kawas napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Ano, Dymokury se v tomto termínu jedou..
Věra Kostrounová napsal komentář k Tenkrát v Dymokurech...
Dobrý den, prosím o informaci zda závod silničních motorek 5.9.-6.9.2020 v Dymokurech se pojede nebo...
Orlando6 napsal komentář k Nepomucký trojúhelník 2020 - fotogalerie..
Mooc hezká fotogalerie a moc hezký závody ...