Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

FMX Gladiator Games znovu vyprodaly O2 arenu a míří k 20. ročníku

19. ročník FMX Gladiator Games je za námi a před námi jubilejní 20. výročí show. To se uskuteční 12. prosince 2020 od 18 hodin v pražské O2 areně a zcela po právu se stane velkolepou oslavou nejextrémnějšího sportu jakým freestyle motocross bezesporu je. Jedinečné výkony jezdců, dechberoucí triky, elektrizující atmosféra, vzduchem létající silné stroje, napětí adrenalin a dokonalá zábava – taková je už nyní pozvánka na 20. ročník FMX Gladiator Games, kde se bude slavit, vzpomínat i bilancovat. A hlavně, na motocykl se zde opět vrátí Libor Podmol a v plné síle se jistě představí i Petr Pilát nebo Martin Koreň.

„20. ročník show chceme pojmout jako oslavu a velký mejdan pro všechny milovníky adrenalinu a freestyle motocrossu. Je skoro neuvěřitelné, když jsme v roce 2000 FMX Gladiator Games statovali a stáli u zrodu tohoto typu show v Evropě, že už za rok stavíme 20. výročí. Chystáme opět řadu překvapení, novinek, chceme posouvat hranice a ukázat, že právě naše show byla jednou, kterou se inspirovaly podobné show prakticky po celém světě", říká Marek Rejman, zakladatel a organizátor FMX Gladiator Games.

A jaký byl 19. ročník FMX Gladiator Games?

Nejstarší freestyle motocrossové show v Evropě, FMX Gladiator Games se opět podařilo vyprodat O2 arenu a dokonale rozproudit krev v žilách nadšeným divákům.

David Rinaldo vítězem Gladiatorských soubojů

Oslnila a upoutala nová scéna a jak jinak než dechberoucí výkony jezdců, které v řadě případů téměř popřely fyzikální zákony. V Gladiatorských head-to-head soubojích nakonec po právu zvítězil Francouz David Rinaldo, který obhájil svoje loňské vítězství a těsně porazil českého zástupce Filipa Podmola. Základem vítězství Davida Rinalda ve finálové jízdě se pak stal trik zvaný Malakai, díky kterému si připsal vítězství i na letošních X-Games.

Petr Pilát startoval i se zlomenou nohou

Za zmínku stojí i účast Petra Piláta, který na letošních FMX Gladiator Games startoval se zlomenou nohou a kromě head-to-head soubojů si nenechal ujít ani jezdecké „vláčky“. Při nich se však bohužel zranil český FMX jezdec a spolupořadatel Martin Koreň, který se svým speciálním kostýmem zachytil o motocykl a nepříjemně si poranil ruku.

Libor Podmol v nové roli moderátora

Moderátorského žezla se z části chopil i Libor Podmol, který se stále zotavuje z jarní komplikované zlomeniny obou nohou, a tak využil šance, aby se divákům představil v nové roli a ze svého jezdeckého pohledu jim přiblížil jednotlivé triky a dění v areně.

Všichni tři – Podmol, Pilát i Koreň se tak už těší na nadcházející 20. ročník show, kdy se opět představí v plné formě.

Během večera došla řada i na předání peněžních šeků. Vedle již tradičního předání šeku Armádě ČR, byl připraven i druhý šek, který putoval Fakultní nemocnici Brno, na oddělení dětské ARO a bude využit pro další vzdělávání lékařů a sester.

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

To je dobrá zpráva! Je ale otázka jestli se to vůbec pojede? ...
To je neuvěřitelný, on opravdu pojede na Repsolu asi až do důchodu ...
motofan5 napsal komentář k Jorge Lorenzo ukončuje závodní kariéru..
Věčná škoda, doufal jsem že na Repsol Hondě ještě něco ukáže ...
Petr napsal komentář k Pravda o doméně motosvet.cz?
Dobrý den pane Hájek, pár věcí bych uvedl na pravou míru: Co se týče právního řádu, tak...