web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Letošní Battle of the Kings - Zvolte potřetí krále customů Harley-Davidson

3. ročník soutěže dealerských přestaveb Harley-Davidson Battle of the Kings právě startuje. Tentokrát v rámci regionu střední a východní Evropy vzniklo ve 13 dealerstvích 13 unikátních customů, na nichž mechanici H-D demonstrovali svůj nápad, kreativitu, zručnost i umění individualizace. Všechny soutěžní přestavby jsou nyní hotovy a je možné pro ně hlasovat až do 14. února na speciální stránce http://customkings.harley-davidson.com/cs_CZ/.

Široká veřejnost tak nejprve zvolí 6 nejzdařilejších přestaveb, z nichž následně odborná porota vybere Krále Customů regionu střední a východní Evropy, který bude vyhlášen začátkem března. Tentokrát se do Battle of the Kings zapojila 3 česká dealerství, a to Ostrava, Hradec Králové a pochopitelně Praha, která se pyšní vítězstvími z předešlých dvou ročníků.  Zda dokáže H-D Praha zopakovat úspěchy minulých let a naplnit své ambice, nebo v letošním ročníku zaboduje jiné dealerství bude už otázkou následujících týdnů.

Praha 1

Omezený rozpočet, stanovený termín a výběr jednoho ze tří možných modelů jakožto „čistého plátna“ pro přestavbu – takové byly podmínky 3. ročníku Battle of the Kings. Za všemi 13 přestavbami tak stojí týdny a měsíce dřiny, od prvotního hledání inspirace, nápadu, tvorby nákresů, sestavení týmu, až po samotné úpravy jednotlivých biků zahrnující klempířské, svářečské a lakýrnické práce. 

Každopádně, jak je z jednotlivých přestaveb patrné, stanovený rozpočet ani termín jakoby pro mechaniky H-D neznamenal prakticky žádný limit, a tak opět vznikly zcela originální stroje vyjadřující osobitý styl i nápad. „V rámci 3. ročníku Battle of the Kings jsme se opět dočkali zajímavých a velmi inspirativních přestaveb. Těší mě, že se každý rok setkáváme s novými nápady, invencí a zpracováním, které Harley-Davidson a jeho dealery výrazně odlišuje od jiných značek a dělá z něj celosvětového leadera v oblasti customizací strojů na míru svým zákazníkům,“ říká Martin Heřmanský, Managing Director Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA.

Některá dealerství se zaměřila především na styl, design a konstrukční detaily, které ocení opravdoví znalci, jinde vznikly téměř zcela nové modely. To je i pro letošní rok případ dealerství H-D Praha, které tentokrát připravilo retro model na globální úrovni, kdy se museli vrátit prakticky o 100 let zpět, k prvopočátkům značky. Zároveň ani letos netají své ambice a jak se zdá, mají opět našlápnuto k dalšímu úspěchu. 

Ostrava 1

„Ať už jde o stavbu do soutěže nebo pro zákazníka, máme vždycky ambici postavit mimořádnou pecku, o které se bude mluvit. Ne nutně v kladných superlativech, mnohem důležitější, než prvoplánový obdiv je, když ti, kteří tomu opravdu rozumí, řeknou "H-D Praha to dala". Zároveň chceme vytroubit do světa, ze hranice neexistují ani u staveb, které jsou určené pro denní ježdění, a že v malém Česku je pro jejich tvorbu, díky šikovným rukám a otevřeným hlavám, ráj,“ říká Jarda Vavřina z pražského dealerství značky. 

Princip soutěže

Vítěz regionálního kola Battle of the Kings bude znám už začátkem března a následně postoupí do velkého finále. To bude od předešlých ročníků výrazně odlišné, kdy se uskuteční až v listopadu na veletrhu EICMA 2017 v italském Miláně. Právě tam se mezi sebou utkají národní a regionální šampioni a zároveň bude vyhlášen a korunován celkový vítěz Battle of the Kings 2017. Ten musí letos obstát v konkurenci dalších 119 přestaveb z Evropy, Afriky a Středního Východu.

Hradec Králové 1

Připomeňme, že 3. ročník soutěže navazuje na předešlé dva úspěšné ročníky, v nichž výrazně zabodovaly přestavby pražského dealera. V roce 2016 se jejich custom ve stylu legendární české Jawy dostal až do grand finále a celkem porazil přes 200 konkurenčních staveb. V předešlém roce se přestavba H-D Praha stala dokonce celkovým vítězem, kdy předstihla dalších více jak 150 dealerství Evropy, Afriky a Středního Východu.

Hlasovat pro svého favorita v Battle of the Kings 2017 je možné na: http://customkings.harley-davidson.com/cs_CZ

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...