web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Kornfeil pojede příští rok na Peugeotu

Závodníky MotoGP čekají v sezóně 2016 už jen čtyři podniky. Už další týden se piloti utkají při první ze tří zámořských Velkých cen a jediný český reprezentant ve třídě Moto3 Jakub Kornfeil si před odletem do Motegi stihl vyřídit jednu důležitou záležitost – angažmá na rok 2017.

Při dnešní schůzce v Německu se dohodl s týmem Prüstl GP Peugeot Motorcycles. Jakub tak do dalšího ročníku Moto3 naskočí v barvách německé stáje, která ponese status továrního týmu Peugeot. Ten v prostředí motocyklových závodů spadá pod gigantického výrobce automobilů a motocyklů – indickou továrnu Mahindra. Kornfeil se posledním závodem letošního roku rozloučí s týmem Drive M7 SIC Racing Team, se kterým získal své první stupně vítězů. Loni na Silverstonu získal druhé místo a finále sezóny podtrhl krásným třetím místem ve Valencii. Letos Jakub sedlá motocykl Honda a díky pravidelnému sbírání mistrovských bodů se nachází na průběžném desátém místě.

Jakub Kornfeil: „Už zítra odlítám na závody do Japonska, takže mám velkou radost, že za moře odletím s vyjasněnou závodnickou budoucností. V MotoGP panuje nesmírně tvrdé konkurenční prostředí, pro které potřebujete mít silnou podporu ze strany týmu. To je věc, která mě na nové výzvě nesmírně láká. Opět usednu na nový motocykl, se kterým jsem se v mé dosavadní kariéře ještě nesetkal. V letošním roce jsme viděli, že Mahindry dosahovaly skvělých výsledků, takže v nich vězí určitě velký potenciál. Věřím, že jej dokážeme využít a perspektivu přetavíme také v dobré výsledky. Chci moc poděkovat všem partnerům za důvěru do další sezóny. Na druhé straně ještě nejsme u konce té letošní, takže v posledních čtyřech závodech ze sebe musím vydat maximum.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...