web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Karel Abraham skvěle odstartoval a bojoval s Rossim i Haydenem

Další umístění v elitní desítce třídy MotoGP si připsal český motocyklový závodník Karel Abraham ve Velké ceně Austrálie. Závod dokončil na devátém místě, poté co jeho značnou část bojoval ve skupině s Valentinem Rossim a Nickym Haydenem na pokročilejších továrních motorkách.

Za vítězem Caseym Stonerem Abaja zaostal o dvaapadesát vteřin. Druhý dojel Španěl Jorge Lorenzo a zajistil si tak titul mistra světa. Jménem celého týmu Cardion AB Motoracing mu gratulujeme!

Karel Abraham

„Ze závodu mám radost, opět jsme dojeli v Top Ten, které znamená i slušnou porci bodů. Na druhou stranu musím být i naštvaný, protože to mohlo dopadnout mnohem lépe. Povedl se mi skvělý start a šel jsem i před Nickyho Haydena, potom jsem se dokázal držet ve skupině mezi Valentinem a Haydenem. Cítil jsem se na motorce jistý jako už dlouho ne a věřil jsem si, že bych mohl Valentina i předjet. Zhruba od dvanáctého kola se ale motorka začala zhoršovat, předjel mě Nicky a oba mi začali postupně ujíždět. Je to trochu škoda, ale i tak můžeme tento závod brát jako hodně dobrý výsledek."

australie-2012-1

Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing

„Samozřejmě jsme s devátým místem hodně spokojení. Karel předvedl velmi dobrý výkon, zajel sedmý nejrychlejší čas na jedno kolo, to je skvělý výsledek! Velkou část závodu dokázal Karel jezdit s Valentinem Rossim a Nickym Haydenem na továrních motorkách, bohužel pak se objevily problémy na motorce, zadní kolo začalo klouzat a Karel začal ztrácet na Valentina. Zatím nevíme, proč se chování motorky v průběhu závodu takto změnilo, pneumatika zničená nebyla, přesto se zadní kolo hodně protáčelo a Karel tak ztrácel čas při akceleraci. Zatímco po posledním závodu v Malajsii jsme byli demotivovaní, teď se těšíme do Valencie a věříme, že předvedeme další skvělý závod."

Další umístění v elitní desítce třídy MotoGP si připsal český motocyklový závodník Karel Abraham ve Velké ceně Austrálie. Závod dokončil na devátém místě, poté co jeho značnou část bojoval ve skupině s Valentinem Rossim a Nickym Haydenem na pokročilejších továrních motorkách. Za vítězem Caseym Stonerem Abaja zaostal o dvaapadesát vteřin. Druhý dojel Španěl Jorge Lorenzo a zajistil si tak titul mistra světa. Jménem celého týmu Cardion AB Motoracing mu gratulujeme!

Karel Abraham

„Ze závodu mám radost, opět jsme dojeli v Top Ten, které znamená i slušnou porci bodů. Na druhou stranu musím být i naštvaný, protože to mohlo dopadnout mnohem lépe. Povedl se mi skvělý start a šel jsem i před Nickyho Haydena, potom jsem se dokázal držet ve skupině mezi Valentinem a Haydenem. Cítil jsem se na motorce jistý jako už dlouho ne a věřil jsem si, že bych mohl Valentina i předjet. Zhruba od dvanáctého kola se ale motorka začala zhoršovat, předjel mě Nicky a oba mi začali postupně ujíždět. Je to trochu škoda, ale i tak můžeme tento závod brát jako hodně dobrý výsledek.“

Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing

„Samozřejmě jsme s devátým místem hodně spokojení. Karel předvedl velmi dobrý výkon, zajel sedmý nejrychlejší čas na jedno kolo, to je skvělý výsledek! Velkou část závodu dokázal Karel jezdit s Valentinem Rossim a Nickym Haydenem na továrních motorkách, bohužel pak se objevily problémy na motorce, zadní kolo začalo klouzat a Karel začal ztrácet na Valentina. Zatím nevíme, proč se chování motorky v průběhu závodu takto změnilo, pneumatika zničená nebyla, přesto se zadní kolo hodně protáčelo a Karel tak ztrácel čas při akceleraci. Zatímco po posledním závodu v Malajsii jsme byli demotivovaní, teď se těšíme do Valencie a věříme, že předvedeme další skvělý závod.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...