web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Místo Abrahama pojede na Sachsenringu Franco Battaini

Karel Abraham nebude kvůli zranění startovat na Velké ceně Německa, která se jede 6. – 8. července na Sachsenringu. Na motocykl českého jezdce usedne testovací jezdec továrního týmu Ducati Franco Battaini. Ten už má se spoluprací s týmem Cardion AB Motoracing zkušenosti z předsezonních testů v Sepangu, v letošní sezoně testoval i tovární motocykl Ducati místo zraněného Nickyho Haydena.

Karel Abraham

„Assen nám ukázal, že nemá cenu závodit za každou cenu, protože s tímto omezením nemůžu podat stoprocentní výkon a zároveň se zatěžováním zraněné ruky prodlužuje doba nutná k zahojení zlomeniny. Bohužel tento typ zranění je pro motocyklového jezdce hodně nešťastný, jde o jedno z nejzatěžovanějších míst na ruce, a dokud nebude úplně zahojené, bude mě limitovat. Musíme věřit, že dvoutýdenní pauza bude k uzdravení stačit a já se v Mugellu budu moci vrátit na trať.“

Karel Abraham sr., manažer týmu Cardion AB Motoracing

„Franco je zkušený a kvalitní jezdec, který s námi už spolupracoval při druhých předsezonních testech v Sepangu, které Kája vynechal kvůli zranění zad. Tehdy nám hodně pomohl pokročit v nastavení Kájovy motorky a myslím, že šlo oboustranně o velmi dobrou spolupráci. Věřím, že tento víkend na ni navážeme.“

Karel Abraham utrpěl po pádu na testování MotoGP ve španělském Aragonu několik tržných zranění na prstech a zlomeninu páté (malíkové) metakarpální kosti. Její úplné zhojení trvá minimálně několik týdnů, u motocyklových závodníků ale může být limitující až několik měsíců. Před Velkou cenou Itálie v Mugellu, která se jede od 13. do 15. července, absolvuje Karel Abraham další vyšetření, po nichž se na základě doporučení lékařů rozhodne, jestli bude v Itálii startovat.

Franco Battaini - profil

Devětatřicetiletý zkušený jezdec závodil v Mistrovství světa silničních motocyklů v letech 1997 – 2006. Nejúspěšnější sezony prožil v letec h 2002 a 2003, kdy stál celkem pětkrát na stupních vítězů a v celkovém hodnocení šampionátu skončil v obou sezonách šestý. V roce 2005 startoval v týmu Blata WCM, který měl používat šestiválcový motocykl z dílny známého blanenského výrobce minibiků a motocyklů. K uvedení motocyklu do šampionátu nedošlo a Battaini sezonu odjezdil na motocyklu Harris – WCM. Nejlépe dojel na jedenáctém místě v Japonsku.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...