web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

V sobotní kvalifikaci Velké ceny Katalánska si Karel Abraham vyjel 12. místo

Dopolední volný trénink byl opět ve znamení hledání ideálního nastavení motocyklu s cílem vylepšit přilnavost zadní pneumatiky. Horké odpoledne přineslo velice vyrovnanou kvalifikaci, kdy se brněnský jezdec dlouho držel ve skupině jezdců na motocyklech Ducati.

 

Nakonec český závodník odstartuje do nedělního závodu ze čtvrté řady. Na vítězný kvalifikační čas Australana Stonera ztratil  1,971 vteřiny.

Karel Abraham

„Jsem docela zklamaný z celkového nastavení motorky. Hlavně přilnavost zadní pneumatiky je velice špatná. Ztrácím také na brzdách a to právě úzce souvisí s celkovým nastavením. Předpověď počasí na zítřek je velice nejistá, mělo by být větší chladno a zároveň doufám, že nebude pršet. Uvidíme, co se nám podaří udělat ve warm upu. Pevně doufám, že vše bude mít zdárný konec a konečně získáme nějaké body.“

Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing 

„Necítím žádné velké nadšení nad dnešním výsledkem, ale na druhou stranu rozhodně nepropadáme skepsi. V odpolední kvalifikaci se nám podařilo hodně vylepšit čas z dopoledního volného tréninku, ale bohužel to ještě není dostatečné. Mezi námi a jezdci na prototypech je značná mezera. Podařilo se nám mírně vylepšit nastavení motocyklu, ale s přilnavostí zadní měkké gumy nejsme stále spokojeni. Dále máme problémy s bržděním, což také nepřispívá k dobré náladě. Cíl zítřejšího warm upu je tedy jasný. Odstranit všechny nedostatky a připravit motocykl do závodu v nejlepším možném nastavení.“

V průběhu Velké ceny Katalánska přišla z českého týmu také jedna velmi šťastná zpráva. Mechanik stáje Cardion AB Motoracing Martin Havlíček se včera stal dvojnásobným otcem. Do rodiny k dceři přibyl také syn Jakub. Martin si tuto šťastnou životní událost nemohl kvůli svým pracovním povinnostem prožít doma a také oslavy proběhly prozatím pouze v symbolickém duchu.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...