web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Pořád něco...

Ve třetím závodě motocyklového šampionátu v portugalském Estorilu si český závodník Jakub Kornfeil opravdu zabojoval a to nejen se svými soupeři, ale především s technikou. Přesto si z Estorilu odváží body za desátou pozici, což mu v průběžném hodnocení stačí na šestnácté místo.

Po skvělém startu do závodu se český mladík usadil ve velké skupině jezdců, která bojovala od prvního do jedenáctého místa. Úvod závodu vypadal přímo skvěle, když se Jakubovy nejrychlejší časy rovnaly s jezdci na samotné špici. Pak ale přišly velké technické problémy s řazením a Kubajz tak bohužel zůstal ve skupince bojující od devátého do čtrnáctého místa. I přes zmíněné potíže s motocyklem se ale Kornfeil v žádném případě nevzdával a vybojoval si velmi slušnou desátou pozici a šest mistrovských bodů.

597_gp03_12_kornfeil_grid

Jakub Kornfeil: „Během ranního warm upu se nám podařilo odstranit problémy s přilnavostí přední části motorky, takže den začal docela dobře. V závodě už to ale tak dobře nešlo, protože prakticky od prvního kola jsem měl obrovské problémy s řazením. Odřazovat zpět téměř nešlo a to způsobovalo, že jsem byl dlouhý na téměř každých brzdách a nevycházely mě zatáčky. Dokonce v některých jedničkových zatáčkách jsem byl nucený jet na dvojku, protože zařadit nejnižší stupeň prostě nebylo možné. Příčinou byla pravděpodobně prasklá spojka, což však zatím nevíme jistě, ale je to první poznatek mechaniků. Je mi jasné, že tým ani nikdo z něj za to nemůže, prostě a jednoduše se stala tahle mechanická závada a já můžu být šťastný, že jsem závod vůbec dokončil. Snažil jsem se ale pracovat s tím, co jsem měl. Nakonec se utvořila docela velká skupinka a místy to bylo hodně těsné, protože mě to neskutečně rozhazovalo a pak jsem byl vždy dlouhý. Bylo tedy jasné, že mi to hned v zápětí pošlou zpátky. Je to velká škoda, protože několik kol na začátku závodu jsem jel ve skupině za Antonellim, který se později odtrhl. Jsem přesvědčený, že nebýt těchto problémů, mohl jsem se s ním v klidu udržet a zajet ještě lepší výsledek. V každém případě si těch šesti bodů nesmírně vážím, protože cesta k nim byla hodně složitá. “

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...