web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Vydřený bod

V prvním závodě Mistrovství světa silničních motocyklů na katarském okruhu provázela jediného českého zástupce v nejslabší kubatuře Moto3 velká smůla. Po nepodařené kvalifikaci musel český borec spoléhat na raketový start a rychlé první kolo.

Po bravurním odpíchnutí ze startovní pozice se však Kubajz v první zatáčce musel vyhnout padajícímu soupeři. Následoval nechtěný výlet mimo trať a propad až na úplný chvost startovního pole. Kuba však svůj boj nevzdal a všem ukázal jak velký je bojovník. Nasadil ke své tradiční stíhačce jejíž výsledkem bylo 15. místo a jeden pořádně vydřený bod do tabulky šampionátu.

losail_ned_moto3_race-033losail_ned_moto3_race-309

Jakub Kornfeil: „Po podařeném startu jsem se v první zatáčce musel vyhnout padajícímu Tonuccimu. Vzniklá situace nebyla nijak jednoduchá, viděl jsem ho periferně, ale i tak to bylo o fous. První zatáčku jsem plánoval jet venkem, abych byl v té druhé naopak ve vnitřní stopě, což by mi mohlo hodně pomoci se dostat dopředu. Když jsem se ale padajícímu jezdci vyhýbal, tak jsem vyjel zcela mimo, a rázem bylo vše úplně jinak. Prvním kolem jsem tak projel až na 24. místě. Řekl jsem si, že pojedu krev  i za cenu pádu. Nechtěl jsem odjet s prázdnou a urvat aspoň bod by se slušelo. Hodně času mě ale stálo, než jsem se dostal vůbec na skupinu, bojující od desátého do šestnáctého místa. Motorka fungovala absolutně perfektně a jsem nesmírně šťastný, že se po tak náročném závodě podařilo dosáhnout na ten jeden bodík, který je opravdu těžce vydřený. Podle časů a fungování motorky bylo totiž vidět, že jsem měl rozhodně na víc, než ,,jen“ na patnáctou příčku. Ani v motosportu se na kdyby jak všichni víme nehraje, a je třeba brát věci tak, jak přicházejí. Dnes můžu odletět domů s pocitem opravdu odvedeného maxima. Už teď se moc těším na další závod, protože dnešním výkonem jsem si dokázal, že boj o první desítku je reálný a snad to brzy potvrdím i výsledkem. Chci poděkovat všem svým partnerům a fanouškům za jejich podporu a za tři týdny nashle ve Španělsku.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...