web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

První testy MOTO FGR

Jasper Iwema poprvé okusil motocykl FGR 250 GP až na prvních oficiálních testech ve Valencii. Plánované dřívější svezení nebylo možné kvůli dodání motoru Honda a dalších komponentů týden před IRTA testy.

Tyto pracovní testy slouží hlavně proto, aby motocykl fungoval a odhalili se všechny počáteční bolesti. V žádném případě to není honba za časy, zvlášť, když prozatím jezdíme se sériovým motorem Hondy. Kitový se k nám dostane až před posledními testy v Jerezu, tam bude teprve to správné porovnání s konkurencí. I tak samozřejmě časy měříme, první den byl nejlepší čas Jaspera 1.49.2 (21 kol), druhý den bylo zlepšení na 1.46.9 (30 kol) a třetí den testu jsme se dostali na čas……. (  kol) Rozhodně jsme rádi, že motocykl funguje jako celek, byť máme zatím o 5 koní méně oproti kitové verzi. Rám zaznamenal před testem několik úprav, které se ukázali jako správné a nemuseli jsme přistoupit k výměně za nový se silnějšími trubkami. Pérování Ohlins se jasně zlepšuje, je to pro nás také nová zkušenost, protože jsme v minulosti jezdili s pérováním od WP. Máme také super pokroky v brzdném účinku a stabilitě motorky. Tým MOTO FGR se úspěšně sehrává a vypadá to, že se podařilo sehnat dobrou partu, která tomuto projektu od začátku věří.

Jasper Iwema, jezdec:
„začátek práce na motocyklu se mi moc líbí. Včera jsem měl nepříjemný pád, který nás trochu zbrzdil, ale tým zapracoval a motocykl se začíná zlepšovat každým výjezdem na trať, což je vidět na postupném zlepšování časů. Musíme ještě zapracovat na dalších věcech, jako je elektronika a rychloražení a doufám, že uděláme další pokrok“.

Josef Kubíček, manažer:
„jsou to absolutně první testy úplně syrové motorky. Pan Petráček jako spolukonstruktér a šéf technik Igor Králík pracují úplně fantasticky a opravdu věříme, že motocykl FGR posuneme vpřed“.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...