web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Michek dojel na čtrnáctém místě a přežil dlouhou etapu. Engel na Dakaru už nebude pokračovat

Skoro tisíc kilometrů čekalo na účastníky Dakarské rallye během pátečního dne. Nejdříve 260 kilometrů přejezd, pak 370 kilometrů měřených úseků a poté 300 kilometrů přejezd do bivaku. A v Rijádu opět začalo hodně pršet. „Naštěstí mě velké přeháňky chytly pět kilometrů před dojezdem. Bylo to opravdu hodně dlouhé, speciálka rychlá a bavila mě. Jsem rád, že jsem se opět dostal do první patnáctky,“ dodal Martin Michek, který dojel čtrnáctý a stejné místo drží také v celkovém pořadí. Naopak Milan Engel, kterého zabrzdily technické problémy motocyklu, se po domluvě s týmem ORION – Moto Racing Group rozhodli v závodě dál nepokračovat.

V Saudské Arábii bylo opět chladno, hlavně mokro. „Ráno bylo mrazivé, fakt hodně. Nějaké dva stupně, měl jsem na sobě dvě vrstvy bund,“ popisoval Michek, který přijel do propršeného bivaku. „Opět je to tu pod vodou, fakt neskutečné množství vody,“ dodal českobudějovický závodník, který má odstup na nejlepší v celkovém pořadí v podobě 1 hodiny a 15 minut. Opět se tedy vecpal mezi tovární jezdce. „To je vždycky super, hodlám v tom pokračovat.

Sobotní den bude ale oproti původním plánům jiný. „Zítra je etapa pro motorky a čtyřkolky zrušena kvůli počasí. Nějakých 470 kilometrů mají přejezd do bivaku, kde přespí bez týmu pouze závodníci. Osmá speciálka bude zase do Rijádu, kam přijedou a devátého ledna tam bude volný den. Poté nás čeká peklo ve vyprahlé pustině plných dun,“ referoval o aktualitách Ervín Krajčovič, šéf týmu ORION – Moto Racing Group.

Toho všeho se už nezúčastní Milan Engel, kterého ze třicátého místa odstavily technické problémy motocyklu. Tým zvažoval, že by se mohl účastnit dál na základě žolíku. „Rozhodli jsme se společně, že už dál nepojede,“ dodal Krajčovič. „Odstoupení týmového parťáka je vždycky nepříjemné, člověk je tady, aby závodil. Problémy se stávají a věřím tomu, že kdyby to šlo vyřešit na trati, tak se to povedlo. Milan je totiž velmi technicky zdatný a zkušený. Bohužel to nešlo. Je smutné, že nebude pokračovat dál,“ prohlásil o této skutečnosti Michek.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...