web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Komplikace: Podmol má na ruce zánět šlach. Stále hodlá bojovat a dojet do cíle!

Takové martyrium patrně nečekal. Libor Podmol už na Dakarské rallye několikrát spadl, shořelo mu čerpadlo, urval si navigační panel a nyní musí řešit další zdravotní komplikace. Po probuzení do volného dne mistr světa ve freestyle motokrosu zjistil, že ho hodně bolí ruka.

„Vzbudil jsem se ve čtyři hodiny ráno a nemohl otevřít pet láhev. Mám velký zánět šlach. Moc mě to mrzí. Mažu to různými mastmi, používám magnetickou terapii a dělám si masáže,“ popisoval Podmol. I před nedělní maratonskou etapou dává fanouškům jasný vzkaz: „Chci rozhodně dojet do cíle!“

V celkovém pořadí je Podmol na 43. místě a desátým nejlepším nováčkem. Ztráta přes šest hodin ho tolik netrápí, vítěz X-Games řešil během volného jiné těžkosti. „Cítím, jak mám ruku nateklou a horkou. Nedokázal bych si představit, že bych ráno musel odstartovat do etapy. Naštěstí jsem byl u fyzioterapeuta od Buggyry, zlepšilo se to. Uvidím, jak na tom budu ráno,“ dodal Podmol, kterého zatím těší dílčí věci. Nejvíce to, že když mu vše sedne, dokáže se během etapy pohybovat na třicátém místě. A také to, že je stále v soutěži.

„Jsem už ale trošku fyzicky a psychicky rozhozený, ruka neposlouchá. Po pátečním pádu mám modřinu na stehně, do toho povyhozené žebro z předchozích dní… Moc padám a moc se ničím, jak to fakt neskutečně náročné,“ popisoval slavný motocyklista strasti v Saudské Arábii. A to závodní kolonu čeká v neděli přes 700 kilometrů v rámci maratonské etapy. To znamená, že v cíli nebudou na posádky čekat mechanici a jejich doprovodné týmy. „Chystám si tašku a maratonský spacák. Není to jednoduché, ale neplánuji uhnout ze svého snu, tedy dojet do cíle,“ vzkázal jasně Podmol.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...